Jest umowa na przebudowę trasy 579

Grodzisk Maz.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę na przebudowę trasy 579 z Grodziska do Radziejowic. Prace rozpoczną się wiosną.

Przetarg na przeprowadzenie prac w sierpniu tego roku wygrała firma Skanska, która za to zadanie zainkasuje 70 mln zł. Teraz sfinalizowano porozumienie, podpisano umowę, a wykonawca na plac budowy wejdzie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Co istotne dla kierowców, prace będą prowadzone pod ruchem. Należy jednak liczyć się z utrudnieniami.

Jaki jest zakres tej inwestycji? – Droga wojewódzka nr 579, która będzie poddana przebudowie na odcinku od ulicy Grottgera w Grodzisku Mazowieckim do Radziejowic pozostanie w swoim dotychczasowym śladzie. Będzie poszerzona oraz wyposażona w nowe odwodnienia, a także będzie miała zrealizowane chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestor drogi przekazał nam schemat przebiegu drogi. Celem rozszerzenia zawartych w nim danych, informujemy, że na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ul. Meksykańską na granicy Mościsk i Makówki oraz skrzyżowaniu z ul. Szkolną w Kuklówce będą wykonane ronda. Projekt kończy się w Radziejowicach – informuje grodziski magistrat.

Przebudowa ma zakończyć się w połowie 2020 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.