Jest umowa na projekt siedziby PAŻP

Michałowice

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała z firmą Dedeco umowę na zaprojektowanie kompleksu biurowców w Regułach. To tu pracować będą kontrolerzy lotów z lotniska Chopina.

Nowa siedziba Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej powstanie w Regułach. Duży kompleks budynków zostanie usytuowany przy al. Powstańców Warszawy, a budowa rozpocznie się wiosną przyszłego roku.

O tym, że PAŻP szykuje się do inwestycji w Regułach informowaliśmy na naszych łamach kilka miesięcy temu. Działkę o powierzchni 16 hektarów PAŻP odkupiła od Agencji Nieruchomości Rolnych. Chodzi o teren niedaleko urzędu gminy Michałowice, położony między al. Powstańców Warszawy, przedłużeniem ul. Granicznej i torami WKD.

Wkrótce po tej transakcji ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej nowej siedziby PAŻP. W poniedziałek poznaliśmy jego rozstrzygnięcie. Wygrała firma architektoniczna Dedeco. Na początku lipca PAŻP podpisał umowę z architektami na wykonanie dokumentacji projektowej. Według pomysłu architektów w Regułach ma powstać kompleks budynków biurowych i nowoczesne centrum operacyjne, z którego zarządzany będzie ruch lotniczy nad całym krajem. Do tego także obiekty o funkcjach rekreacyjnych m.in. basen a nawet przychodnia. W tym małym miasteczku PAŻP pracować będzie ponad 1,3 tys. osób.

Inwestycja pochłonie niebagatelną kwotę 215 mln zł. Jej realizacja ma rozpocząć się wiosną przyszłego roku. – Funkcjonowanie siedziby nie będzie stanowiło zagrożenia dla   środowiska przyrodniczego. Równocześnie władze PAŻP deklarują dołożenie wszelkich starań aby przebieg inwestycji był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców Reguł – zapewnia urząd gminy w Michałowicach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.