Jest umowa na Ekopark

Region

Żyrardowski zieleniec przy ul. Nietrzebki zamieni się w Ekopark. Władze miasta podpisały już umowę z wykonawcą.

O planach zagospodarowania wspomnianego terenu informowaliśmy w sierpniu. Wtedy żyrardowski magistrat szukał firmy, która zajęłaby się zagospodarowaniem terenu przy ul. Nietrzebki. Pod koniec listopada zakończono postępowanie przetargowe i wybrano wykonawcę. – Wyłonionym w przetargu wykonawcą jest firma Krisbud sp. z o.o. Podpisanie umowy oznacza, że wkrótce teren zostanie przekazany wykonawcy – informuje żyrardowski urząd.

Jak będzie wyglądał Ekopark? Pojawią się w nim nowe place zabaw z atrakcjami dla najmłodszych. Zaplanowano również budowę strefy aktywnego wypoczynku dla młodzieży, dorosłych i seniorów. W ramach projektu wybudowane zostaną boiska sportowe do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu pojawi się siłownia plenerowa. Na terenie Ekoparku zostaną ustawione wiaty do grillowania.

– W pierwszej kolejności wykonawca przystąpi m.in. do budowy ogrodzenia, budynku sanitarnego i monitoringu oraz uzbrojenia terenu w niezbędne instalacje – informuje żyrardowski magistrat. – Do czasu zakończenia inwestycji, której realizacja potrwa do końca lipca 2018 r., Eko-Park będzie wyłączony z użytkowania – dodają urzędnicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.