Jest przetarg na remont Lipowej

Pruszków

Pruszkowski magistrat szuka firmy, która zajmie się przebudową ul. Lipowej. Droga ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Ulica Lipowa stanowi dogodny dojazd do ul. Armii Krajowej. Kłopot jednak w tym, że stan drogi jest dramatyczny. Dziury, łaty, koleiny są praktycznie na każdym kawałku nawierzchni. Ale niebawem się to zmieni. Władze Pruszkowa szukają firmy, która zajmie się remontem tej ważnej arterii.

W ramach remontu zostanie tu wymieniona nawierzchnia jezdni pojawi się również ścieżka rowerowa oraz chodnik. Dodatkowo zaplanowano tu stworzenie 55 miejsc parkingowych. 29 pojawi się w okolicy osiedla mieszkaniowego, a pozostałe 26 pojawią się w rejonie Szkoły Podstawowej nr 6. To pozwoli rodzicom bezpiecznie podwieźć dzieci do szkoły. W ramach inwestycji na ul. Lipowej pojawi się również skrzyżowanie wyniesione. Chodzi tu o krzyżówkę z ul. Cegielnianą. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej. Na ul. Lipowej pojawi się pas do skrętu w prawo, który ułatwi wjazd na wiadukt.

To nie jedyne zmiany. Minusem inwestycji jest planowana wycinka drzew. Dziś wzdłuż Lipowej znajduje się 185 okazów. Większość jest zdrowa, ale koliduje z planami remontu drogi. Aż 148 zostanie zatem wyciętych.

Zainteresowane firmy mogą składa swoje oferty do 16 lutego. Po około miesiącu powinniśmy poznać zwycięzcę przetargu. Jest wiec szansa, ze prace ruszą w kwietniu, zgodnie z wczesniejszymi zapowiedziami. Remont drogi ma zostać wykonany w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy co oznacza, że „nową” Lipową pojedziemy jeszcze w tym roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.