Jest przetarg na przebudowę OSP w Izdebnie Kościelnym

Grodzisk Maz.

Chodzi o przebudowę budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebnie Kościelnym i zmiany sposobu jego użytkowana na świetlicę wiejską. Gmina poszukuje wykonawcy tego zadania.

Planuje się przeprowadzenie termomodernizacji i przebudowę zaplecza parterowego budynku OSP tak, by mógł służyć jako świetlica. Obiekt jest murowany, wykonany w technologii tradycyjnej, posiada dach o konstrukcji drewnianej, pokryty blachodachówką. – Głównym celem przebudowy jest dostosowanie budynku do potrzeb organizowania imprez okolicznościowych dla nie więcej niż 40 osób oraz dla potrzeb organizacji zebrań gminnych dla nie więcej niż 150 osób – napisano w dokumentacji projektowej. 

Na tę chwilę budynek nie spełnia wymagań użytkowych, ponieważ nie posiada węzła sanitarnego, a kotłownia jest zbyt mała dla potrzeb usługi zamontowanego w niej pieca gazowego. Dlatego w ramach termomodernizacji zdecydowano się wymienić piec na nowoczesny, w pełni zautomatyzowany, z zamkniętą komorą spalania o mocy 24kW. Natomiast zewnętrzne ściany budynku zostaną ocieplone, wymienione okna, drzwi zewnętrzne i wykonana nowa elewacja. Pod względem estetycznym budynek został dopasowany do sąsiadującego budynku Strażnicy OSP.

Zaprojektowano nowy zespół sanitariatów. – Ze względu na charakter organizowanych imprez okolicznościowych dla nie więcej niż 40 osób oraz prowadzonych zebrań gminnych w budynku zaprojektowano węzły sanitarne przeznaczone dla 40 osób (20 kobiet oraz 20 mężczyzn). Zaprojektowano łazienkę damską, przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych, składającą się z przedsionka z umywalką oraz z kabiny ustępowej z pojedynczą miską ustępową. Łazienkę męską wyposażono w pojedynczą umywalkę umieszczoną w przedsionku, wydzieloną kabinę ustępową wyposażoną w pisuar i miskę ustępową. Oświetlenie w pomieszczeniach sanitarnych zapala się automatycznie po wykryciu ruchu np. za pośrednictwem czujki – czytamy dalej w projekcie. 

Budynek ma zostać przebudowany do kwietnia 2018 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.