Jest przetarg na projekt wiaduktu

Pruszków

Nastąpił kolejny krok w związku z planowaną budową przeprawy nad torami PKP w Pruszkowie, która ma połączyć ul. Grunwaldzką z Warszawską. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wiaduktu drogowego.

Przypomnijmy. Na styczniowym posiedzeniu Rady Miasta Pruszkowa wyrażono zgodę na zawarcie porozumienia między Pruszkowem, Piastowem, Powiatem Pruszkowskim a PKP Polskimi Liniami Kolejowymi w zakresie budowy wspomnianego wiaduktu. Wówczas radni zgodzili się na przesunięcia w budżecie i zarezerwowanie środków na ten cel. 

Teraz miasto szuka firmy, która wykona pełną dokumentację projektową umożliwiającą przystąpienie do budowy wiaduktu nad torami. Oprócz samej przeprawy trzeba będzie uwzględnić: budowę dróg dojazdowych, chodników i ścieżek rowerowych, ciągów komunikacyjnych oraz zjazdów do posesji zapewniających obsługę istniejących nieruchomości, oświetlenia drogowego, odwodnienie, przebudowę kolizji, a nawet pozyskanie decyzji ZRID. 

Jezdnia będzie posiadała po jednym pasie ruchu w obydwie strony i ciąg pieszo-rowerowy. Co z układem dróg? – Początek połączenia przyjęto na skrzyżowaniu z ul. Licealną. W ramach opracowania przewiduje się realizację skrzyżowania z ul. Broniewskiego. Istniejące skrzyżowania z ul. Leszczynową i ul. Bohaterów Warszawy zostaną zlikwidowane. Dojazd od budynków zlokalizowanym na końcu ul. Warszawskiej zostanie zapewniony przejazdem pod projektowanym połączeniem. Koniec trasy przyjęto na skrzyżowaniu z ul. Broniewskiego, w nowym śladzie. W tym miejscu projektuje się skrzyżowanie typu rondo. Takie rozwiązanie umożliwi podłączenie ul. Warszawskiej w kierunku Piastowa – napisano w dokumentach przetargowych.

Maksymalny termin wykonania projektu to 30 listopada tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.