Jest przetarg na plac zabaw przy przedszkolu nr 9

Pruszków

Mowa o Przedszkolu Miejskim nr 9 przy ul. Moniuszki 9 w Pruszkowie. O tym, że w tym miejscu ma powstać plac zabaw wiadomo nie od dziś, bowiem to zadanie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Miasto ogłosiło przetarg. Znamy też jedyną ofertę jaka wpłynęła.

To zadanie nie jest skomplikowane. Będzie polegało na rozbiórce ogrodzenia przedszkola, starych urządzeń zabawowych i nawierzchni. Na ich miejscu powtaną nowe zabawki, bezpieczne nawierzchnie i ławki. Celem projektu jest stworzenie estetycznego, funkcjonalnego placu zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym z uwzględnieniem podziału na dwie strefy użytkowe – strefę malucha i strefę starszaka. Znajdować się tu będą wspólne duże elementy zabawowe, usytuowane na nawierzchni bezpiecznej, układanej na podbudowie z kruszyw mineralnych, przepuszczalnej dla wody, amortyzującej upadek dziecka z wysokości do 1,4 m.

Strefa starszaka znajduje się w wejściowej części placu zabaw, od stronny bliższej budynkowi przedszkola, strefa malucha natomiast w całości przesunięta jest w głąb. W obu strefach przewidziano dla dzieci oddzielne piaskownice.

Na wydzielonym terenie, zaplanowano usytuowanie ławek wypoczynkowych z oparciem. Strefa wejściowa na plac zlokalizowana jest blisko komunikacji pieszej. W najbardziej prywatnej i zacisznej części terenu opracowania przewidziano dla dzieci stanowiska przeznaczone do uprawy warzyw i ziół. Oprócz pola nawierzchni bezpiecznej pozostawiono w projekcie niewielką strefę niezagospodarowaną z przeznaczeniem zabaw i gier dzieci na trawie. W całości zdecydowano na pozostawienie dwóch wiat znajdujących się na obszarze terenu, z czego jedna z nich zaplanowano jako kompostownik, a drugą jako zewnętrzny magazyn przechowywania dziecięcych zabawek.

W przetargu wpłynęła jedna oferta, firmy „Rutkowski” z Pruszkowa. Oferta wynosi niemal 147,5 tys. zł. Jednak postępowanie nie zostało jeszcze rozstrzygnięte.

Termin realizacji tego zadania zapisany w umowie to 8 tygodni od dnia podpisania umowy z wykonawcą.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.