Jest przetarg na parking przy Sienkiewicza!

Pruszków

O tym, że przy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie ma powstać parking w systemie „parkuj i jedź” wiadomo już od dawna. Gmina zrobiła kolejny krok i ogłosiła przetarg na budowę obiektu.

Pierwszym krokiem do zrealizowania tego przedsięwzięcia było zawarcie porozumienia między miastem a kolejarzami. A to dlatego, że teren, na którym powstanie wielopoziomowy parking należy do PKP. W 2015 r. ogłoszono przetarg i wybrano wykonawcę dokumentacji projektowej. Rok później wojewoda mazowiecki wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji. Kolejnym krokiem było złożenie dokumentów w celu uzyskania pozwolenia na budowę obiektu. Natomiast na początku 2017 r. władze Pruszkowa oficjalnie odebrały czek na niebagatelną kwotę 15,4 mln zł będący jednocześnie dofinansowaniem do budowy m.in. parkingu przy ul. Sienkiewicza. 

Przyszedł czas na kolejny krok. Miasto ogłosiło przetarg na budowę wspomnianego obiektu „parkuj i jedź”. Jakie zapisy znalazły się w dokumentacji przetargowej? – Budynek zaprojektowano na planie prostokąta o wymiarach ok. 171 m x 17,5 m, o zwartej bryle, czterech kondygnacjach naziemnych (plus poziom 4 – kondygnacja stanowiąca jednocześnie zadaszenie obiektu nieczynna w okresie zimowym) bez podpiwniczenia. Parking przewidziano na 392 miejsca postojowe dla samochodów osobowych plus 82 miejsca dla jednośladów. Wyposażony będzie we wszystkie niezbędne dla jego funkcjonowania instalacje, takie jak: elektryczna, teletechniczna i monitoringowa, wodociągowa, hydrantowa i tryskaczowa, kanalizacja sanitarna i deszczowa oraz instalacja grzewcza – czytamy w dokumentach.

Wjazd na parking będzie zlokalizowany w miejscu obecnie istniejącego wjazdu na parking terenowy z ul. Sienkiewicza. Zostanie on zmodyfikowany i podzielony na niezależny wjazd i wyjazd oraz wyposażony w szlabany. Powierzchni zabudowy obiektu wyniesie ponad 2,6 tys. m kw, a jego wysokość to niemal 17 m. Zadanie będzie realizowane przy czynnych drogach publicznych i liniach kolejowych, we współpracy z PKP PLK S.A., a także wykonawcą modernizacji linii 447. Co najważniejsze korzystanie z miejsc parkingowych ma być bezpłatne. 

Kiedy budowa parkingu zakończy się? Wszystko ma być gotowe do 30 kwietnia 2018 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.