Jest przetarg na milanowski PSZOK

Milanówek

W Milanówku powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z prawdziwego zdarzenia. Miasto ogłosiło przetarg w tej sprawie.

O tym, że miasto-ogród otrzymało dofinansowanie na budowę PSZOK informowaliśmy już w lipcu tego roku. Kwota jaka trafiła do Milanówka na tę inwestycję to blisko 430 tys. zł. Teraz gmina ogłosiła przetarg dotyczący budowy i zaprojektowania PSZOK-u.

Obiekt ma być zlokalizowany przy ul. Turczynek w Milanówku. Przedsięwzięcie obejmie m.in. ustawienie kontenera socjalno-biurowego wraz z niezbędnym wyposażeniem dla pracownika obsługującego PSZOK oraz magazynu kontenerowego, w którym gromadzone będą odpady niebezpieczne i elektroodpady. Powstanie też wiata z kontenerami na odpady takie jak: szkło budowlane, papier i tektura, tworzywa sztuczne, odpady metalowe, biodegradowalne i wielkogabarytowe np. meble.

Wydzielone zostanie również pomieszczenie na „drugie życie odpadu”. Trafią tu zużyte, ale nadal sprawne przedmioty użytkowe, które mogą zostać ponownie wykorzystane. Nie zabraknie pojemników na odzież i tekstylia, gruz betonowy, gruz ceglany, odpady ceramiczne, popioły oraz szkło białe i kolorowe.

W przetargu określono termin realizacji zamówienia na najpóźniej do 31 maja 2019 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.