Jest przetarg na budowę przedszkola w Otrębusach

Otrębusy

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o planach gminy Brwinów związanych z wybudowaniem przedszkola w Otrębusach. Właśnie ogłoszono przetarg w tej sprawie.

To dobra informacja dla rodziców dzieci m.in. z Otrębus i Kań. – W 2014 r. oddaliśmy do użytku przedszkole w Brwinowie, rok później gminazjum w Otrębusach, a w tej chwili kończymy halę sportową przy „jedynce”. To będzie kolejna duża inwestycja oświatowa w naszej gminie. Przedszkole powstanie tuż przy Zespole Szkół w Otrębusach (ul. Piaseckiego), będzie ono czterooddziałowe i pomieści setkę dzieci – mówi portalowi WPR24.pl Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

W budżecie gminy zarezerwowano ponad 6 mln zł na ten cel. Kiedy rozpocznie się budowa placówki? – 22 lutego mija termin składania ofert w przetargu. Czekamy na oferty, liczymy, że będzie ich sporo. Chcielibyśmy w kwietniu podpisać umowę z wykonawcą wybranym w drodze przetargu tak, by roboty rozpoczęły się jeszcze we wspomnianym miesiącu. Czas budowy nowego obiektu wyniesie nieco ponad rok czasu. Chodzi o ty, żeby wykonawca do końca zamknął wszelkie roboty, zgłosił odbiory i zdążył ze wszystkim. Chcemy aby przedszkole ruszyło pierwszego września 2018 roku – odpowiada Kosiński.

Będzie to budynek parterowy z poddaszem nieużytkowym bez podpiwniczenia o powierzchni zabudowy wynoszącej ponad 1,7 tys. m kw. Wewnątrz znajdziemy cztery sale zajęciowy wyposażone w oddzielne łazienki i magazyny podręczne, jedną sale rytmiczno-ruchową, część biurową – pokój nauczycielski, medyczny, sekretariat, gabinet dyrektora, archiwa, serwerownię, sanitariaty oraz część techniczną, gastronomiczną i dwa place zabaw (na dziedzińcu i na zewnątrz budynku).

Co ciekawe miejsca postojowe dla samochodów są już zapewnione. – Nie będzie konieczności budowy parkingów, ponieważ wykonaliśmy je budując gimnazjum w Otrębusach. Zatem były oddane we wrześniu 2015 roku – podkreśla burmistrz Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.