Jest projektant Paszkowianki

Region

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał firmę, która zajmie się przygotowaniem nowego projektu Paszkowianki. Czy tym razem proce projektowania dojdzie do końca?

Paszkowianka to jedna z dróg w naszej okolicy, na której budowę mieszkańcy czekają nie od kilku, a kilkunastu lat. Inwestycja co jakiś czas staje jednak pod znakiem zapytania. Albo przez brak środków na budowę, albo przez problemy z projektantami. 

W styczniu Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zerwał umowę z firmą MotMacDonald MotMacDonald. Powód? – Umowa z wykonawcą została rozwiązana ponieważ pomimo kilkukrotnego aneksowania terminu jej zakończenia, wykonawca nie wywiązał się z umowy – wyjaśniała wówczas Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW. 

Przetarg na ponowne przygotowanie projektu budowlanego ogłoszono ponownie. W połowie czerwca okazało się, że zgłosił się do niego tylko jeden chętny. Na początku tygodnia drogowcy poinformowali o wyborze oferty. Paszkowiankę od nowa zaprojektuje firma Mosty Katowice, która za wykonaną pracę zainkasuje prawie 3,5 mln zł. 

Zadanie obejmuje przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkiej dokumentacji formalno-prawnej umożliwiającej zrealizowanie inwestycji polegającej na budowie drogi wojewódzkiej tzw. Paszkowianki na odcinku od skrzyżowania z drogą woj. nr 719 do autostrady A2 z włączeniem do węzła autostradowego „Pruszków” oraz włączeniem do drogi wojewódzkiej nr 720 w mieście Brwinów – informują drogowcy. 

Dokumentacja ma być gotowa w ciągu 27 miesięcy od momentu podpisania umowy. To oznacza, że przetarg na budowę Paszkowianki drogowcy będą mogli ogłosić najwcześniej w drugiej połowie 2020 r. MZDW liczy na to, że prace budowlane będzie można rozpocząć w tym samym roku. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.