Jest projektant nowego przedszkola

Podkowa Leśna

Konieczne były dwa podejścia, ale w końcu udało się. Podkowiański urząd miasta rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej nowego przedszkola przy ul. Miejskiej.

Przygotowaniem projektu zajmie się firma ze sporym doświadczeniem, co podkreśla Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. – Biuro Bjerg Arkitektur specjalizuje się w projektowaniu architektury zrównoważonej. Wszyscy pracownicy zajmujący się szkicowaniem, projektowaniem i nadzorem wyszkoleni są w projektowaniu certyfikowanych domów pasywnych zgodnie z kryteriami Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt. Około 80 proc projektów firmy to budynki pasywne i budynki o niskim zużyciu energii – zaznacza podkowiański włodarz.  – Mam nadzieję, że wybór doświadczonego projektanta (firma z 30 letnią tradycją projektowania m.in. w Skandynawii) był jak najbardziej słuszny i już w IV kwartale tego roku będziemy mogli zapoznać się z przedstawioną koncepcją budynku przedszkola pasywnego – dodaje.

Nowe przedszkole przy ul. Miejskiej ma pomieścić setkę dzieci w wieku przedszkolnym. Powstanie tam też żłobek dla 15 maluchów. Szczególnie ta druga informacja jest cenna, bo w mieście-ogrodzie pyblucznego żłobka póki co nie ma. – Zlecenie przewiduje opracowanie 3-wariantowej koncepcji architektonicznej przedszkola miejskiego w standardzie pasywnym wraz z zagospodarowaniem terenu, która ma zawierać min.: część ogólną zawierającą opis techniczny rozwiązań architektonicznych, konstrukcyjnych, technologicznych, instalacyjnych i materiałowych, część rysunkową zawierającą plan sytuacyjny zagospodarowania terenu wykonany na aktualnym podkładzie geodezyjnym obejmujący usytuowanie budynku przedszkola z zaznaczeniem przebiegu sieci zewnętrznych koniecznych do prawidłowego funkcjonowania obiektu – informuje burmistrz Tusiński.

Sam projekt będzie kosztował ponad 148 tys zł. Ile pochłonie budowa? Tego na razie nie wiadomo.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.