Jest decyzja w sprawie drzew na WKD

Region

Urząd Transportu Kolejowego przedłużył termin, w którym Warszawska Kolej Dojazdowa ma przeprowadzić wycinkę drzew i roślinności wzdłuż torów na szlaku Warszawa Śródmieście-Grodzisk Mazowiecki.

To połowiczny sukces, bo nowy termin, choć odległy, ciągle oznacza, że postanowienie o konieczności wycinki roślinności pozostaje w mocy. – Prezes UTK nakazuje zarządcy infrastruktury, aby ten do 1 marca 2018 r. usunął nieprawidłowości wskazane w pkt. I sentencji decyzji w celu spełnienia warunków technicznych i organizacyjnych zapewniających bezpieczne prowadzenie ruchu kolejowego i bezpieczną eksploatację pojazdów kolejowych na linii kolejowej nr 47 Warszawa Śródmieście WKD-Grodzisk Mazowiecki Radońska – informuje Urząd Transportu Kolejowego.

W poprzedniej decyzji UTK mowa była o przeprowadzeniu prac do końca lutego 2016 r. – O zmianę terminu realizacji decyzji wnosiła WKD pismem z 26 listopada 2016 r. wskazując na długotrwałe procedury związane z przeprowadzeniem inwentaryzacji drzew i krzewów oraz uzyskaniem zgód na wycinkę tych, które stanowią zagrożenie dla prowadzenia ruchu kolejowego – wyjaśnia UTK.

„Wyrok” dla ponad 2 tys. drzew na trasie kolejki został więc na dwa lata zawieszony. W tym czasie, jak zapewnia UTK, będą trwały prace nad zmianą przepisów, według których „wukadka” jest taką samą linią jak np. Centralna Magistrala Kolejowa. Postęp w modyfikacji zapisów będziemy śledzić na bieżąco.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.