Jest decyzja, szykują odwołanie

Nadarzyn

Decyzja środowiskowa w sprawie budowy gazociągu Rembelszczyzna-Mory-Wola Karczewska została wydana. Gmina Nadarzyn planuje się od niej odwołać.

Kwestia budowy gazociągu rozgrzewa cały region. W sprawę zaangażowały się władze Pruszkowa, Brwinowa, Piastowa, Ożarowa Mazowieckiego, Raszyna, Starych Babic, Lesznowoli, Michałowic i Nadarzyna, które uważają, że inwestor nie uwzględnia ich zdania i zaniechał procedury konsultacyjnej.

Gmina Nadarzyn liczy, że uda znaleźć się satysfakcjonujące rozwiązanie. Włodarze nie zgadzają się na planowany przebieg gazociągu Rembelszczyzna-Mory-Wola Karczewska. Rozmawiali z przedstawicielami inwestora, jednak porozumienia nie udało się osiągnąć. Gmina interweniowała również u wojewody mazowieckiego. Urząd bacznie śledził prace projektowe i czekał na ostateczny przebieg gazociągu.

Sprawa postępuje. W lipcu została wydana decyzja środowiskowa w sprawie budowy gazociągu.  – Stwierdzam brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko – napisał Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie. Dodatkowo decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Gmina Nadarzyn nie zamierza godzić się na taki stan rzeczy. Urzędnicy przygotowują odwołanie od decyzji. Do takiej kroku zachęca również mieszkańców.  – Z informacji posiadanych przez gminę wynika, że decyzja została wydana uwzględniając m.in. przebieg przez południowo – wschodnią część wsi Wolica, dotychczasowy przebieg. Gmina w chwili obecnej przygotowuje odwołanie od w/w decyzji i zachęca żeby mieszkańcy zrobili to samo. Niestety decyzji tej nadano tryb natychmiastowej wykonalności, oznacza to że odwołanie od tej decyzji nie wstrzymuje biegu prac związanych z budową gazociągu. Ponadto Urząd Gminy Nadarzyn nadal nie został poinformowany o ostatecznym przebiegu projektowanego gazociągu. Od dłuższego czasu nie udaje się nam skontaktować z przedstawicielami  GAZ-SYSTEMU lub ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. – poinformował Tomasz Muchalski, zastępca wójta gminy Nadarzyn.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.