Grodzisk: Jedyny budżet bez deficytu w regionie

Region

Uchwalony niedawno przez radę budżet gminy jest jedynym w naszym regionie, w którym pieniędzy wystarczy na wszystko. Żadna z jednostek samorządowych, które do tej pory uchwaliły budżet, nie może pochwalić się budżetem, w którym pieniądze znalazłyby się na wszystko, co zaplanowano.

Jednym brakuje więcej, innym mniej, ale każdy musi jakoś łatać dziurę – najczęściej poprzez zaciąganie kredytów i pożyczek. Tak jest w Pruszkowie i w powiecie pruszkowskim, w Michałowicach, Nadarzynie, Raszynie, Jaktorowie, Podkowie Leśnej, Żabiej Woli…

Budżet bez deficytu ma tylko gmina Grodzisk Mazowiecki. I to, co najważniejsze, nie jest wcale budżet stagnacji. Pomimo dobiegających zewsząd komentarzy o spowolnieniu gospodarczym, gmina Grodzisk Mazowiecki nadal chce sporo inwestować. Wydatki inwestycyjne stanowią sporą część kwot przeznaczonych na transport i łączność (drogi, telekomunikacja) oraz gospodarkę komunalną – a więc dziedziny, które decydują o rozwoju gminy i jej atrakcyjności jako miejsca do inwestowania. Nadwyżkę budżetową, która w tym roku wyniesie ok. 2,5 mln zł, Grodzisk chce przeznaczyć na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.