„Jedynka” z nowym grafikiem

Pruszków

14 grudnia zmienił się rozkład jazdy pruszkowskiej linii autobusowej nr 1. To dobra wiadomość dla mieszkańców, ponieważ dostosowano go do Szybkiej Kolei Miejskiej.

Nie tak dawno informowaliśmy o zakończeniu uciążliwego remontu na linii skierniewickiej obsługiwanej przez Koleje Mazowieckie. Z tego powodu SKM oraz KM wprowadziły nowe rozkłady jazdy, dzięki którym pociągi kursują bardziej sprawnie. Pozostała jeszcze kwestia dostosowania miejskiej linii autobusowej nr 1 w Pruszkowie do grafików kolejarzy, ponieważ jej głównym zadaniem jest dowożenie pasażerów na dworzec PKP.

14 grudnia w życie wszedł nowy rozkład „jedynki”. Jakie zaszły zmiany? – 13 grudnia SKM zmieniła swój grafik kursów. Otrzymaliśmy informację, że będzie on stałym rozkładem. Wobec tego postanowiliśmy dostosować do niego nasz rozkład miejskiej linii autobusowej nr 1 – wyjaśnia Agnieszka Miros z Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

To nie pierwszy raz gdy podejmujemy temat linii autobusowej nr 1. Problemy rozpoczęły się wraz z remontem na kolei, który dał się we znaki pasażerom. Na przestrzeni kilku miesięcy grafik pociągów zmieniał się kilkakrotnie. W związku z tym co pewien czas urzędnicy z Pruszkowa musieli dostosowywać rozkład komunikacji miejskiej. Jednak ta zmiana z pewnością nie będzie ostatnią. To z powodu kolejnego remontu zapowiadanego przez Koleje Mazowieckie, który rozpocznie się w sierpniu przyszłego roku (artykuł dostępny tutaj).

Z nowym rozkładem jazdy można zapoznać się tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.