„Jedynka” z nowym dyrektorem

Milanówek

Od nowego roku szkolnego milanowskim Zespołem Szkół Gminnych nr 1 pokieruje Anna Sawwidis. Zastąpi dotychczasową dyrektor, skonfliktowaną z częścią grona pedagogicznego.

Wskazanie nowego dyrektora będzie prawdopodobnie ostatnim akcentem zamieszania wokół największej szkoły w Milanówku. Od kilkunastu miesięcy narastał w niej konflikt między częścią pracowników a Edytą Sawicką-Domasiewicz, która stoi na czele placówki. Padały zarzuty o mobbing, niesprawiedliwe traktowanie, niewypłacanie należnego wynagrodzenia. Dyrektor stanowczo zaprzeczała wszelkim oskarżeniom. Argumentowała, że uprzedzenia kadry mają podłoże osobiste, nie zawodowe, a liczne kontrole przeprowadzane w szkole nie wykazały nieprawidłowości.

Z czasem nadziei na zażegnanie sporu było coraz mniej. Nie pomogły nawet specjalne warsztaty zorganizowane przez burmistrz Wiesławę Kwiatkowską. Nauczyciele i dyrekcja mieli się w ich trakcie nauczyć współpracy i budowania zespołu. Bez efektu.

W kwietniu tego roku, w związku ze zbliżającym się końcem pięcioletniej kadencji, odbył się konkurs na dyrektora ZSG nr 1. Mimo, że Edyta Sawicka-Domasiewicz była jedyną kandydatką, nie została wybrana. Przepadła stosunkiem głosów 5 do 4.

Zgodnie z przepisami, w przypadku takiego werdyktu komisji konkursowej i braku obsadzenia stanowiska, prawo do wskazania dyrektora ma burmistrz. Wiesława Kwiatkowska zdecydowała o wskazaniu Anny Sawwidis, byłej dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie. – To dobry wybór, bo moim zdaniem to najlepsza osoba, aby przywrócić markę szkole, zrobić to, co trzeba, uznać ucznia za najważniejszego, wprowadzić porządek w ramach instytucji, w której pracują ludzie – wyjaśnia burmistrz Milanówka. I dodaje: – Jest kompetentna i wszechstronna, ma doświadczenie w kierowaniu szkołą, jest nauczycielem, obecnie pracuje w kuratorium oświaty w Warszawie.

Formalnie Anna Sawwidis na czele placówki stanie 1 września tego roku, ale pierwsze spotkanie z kadrą ma już za sobą. Jak została przyjęta? – To pytanie nie do mnie. Do 15 lipca nauczyciele mają czas, aby przedstawić mi swoją opinię, ale nieoficjalnie otrzymałam informację, że jest ona pozytywna – mówi burmistrz Kwiatkowska.

Potwierdza to w rozmowie z nami jeden z nauczycieli: – Pierwsze wrażenie mamy bardzo dobre. Wydaje się osobą ciepłą, spokojną, rzeczową. Będzie chciała do nas wyjść, współpracować z nami, a nie zamykać się przed pracownikami.

Pozytywna rekomendacja dla przyszłej dyrektor została przyjęta 26 głosami „za”, 6 było „przeciw”, 11 osób wstrzymało sięod głosu.

Jakie największe wyzwanie czeka Annę Sawwidis? – Odbudowanie zespołu, wizerunku szkoły, doprowadzenie do stanu normalności, aby wszyscy przestali się interesować „jedynką” jako czymś dziwnym, a zaczęli interesować jako dobrą szkołą – zaznacza burmistrz Kwiatkowska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.