Jedni spali, drudzy odjechali

Pruszków

Dwa samochody zostały skradzione z posesji w pruszkowskiej dzielnicy Ostoja. Złodzieje zastosowali metodę „na śpiocha”.

Pomysłowość włamywaczy jest nieograniczona. Złodzieje stosują różne sposoby, aby dokonać kradzieży. Metoda „na śpiocha” jest jedną z najbardziej zuchwałych. Złodzieje wykorzystują fakt, że domownicy śpią i włamują się do domów po wyważeniu, bądź nawierceniu drzwi lub okien.

Tym razem włamywacze zastosowali metodę „na śpiocha” w pruszkowskiej dzielnicy Ostoja. Skradziono dwa pojazdy. – Policja prowadzi czynności dochodzeniowo-śledcze, które pozwolą wyjaśnić całą sprawę. Złodzieje ukradli dwa samochody oraz laptopa – informuje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Włamywacze byli przebiegli. Przed bramą posesji stał inny pojazd, który uniemożliwiał wyjazd, jednak złodzieje go przestawili. – Jeden ze skradzionych samochodów stał na terenie posesji. Drugi znajdował się przed bramą. Wyjazd zastawiał trzeci pojazd: Toyota, którą złodzieje przestawili, a w środku zostawili kluczyki – mówi asp. Kańka.

Do podobnych zdarzeń doszło na terenie naszego regionu we wrześniu. W Grodzisku Mazowieckim skradziono dwa pojazdy, jednak policji udało się rozwiązać sprawę. Samochody zostały odnalezione, zatrzymano również mężczyznę, który brał udział w przestępstwie. 

Co zrobić, aby zabezpieczyć się przed kradzieżami metodą „na śpiocha”? – Złodzieje mają różne metody. Przede wszystkim musimy zadbać o to, aby nie zostawiać kluczyków czy też ważnych dokumentów w widocznych miejscach. Nie ma zabezpieczeń, które gwarantują pełną skuteczność. Musimy zadbać o to, aby dokładnie zamykać drzwi, okna i bramy – tłumaczy rzecznik pruszkowskiej policji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.