Jeden znaleziony, drugiego szukają

Pruszków

Policji udało się ustalić właściciela Matiza, który w niedzielę, 13 grudnia, potrącił kobietę na ul. Bolesława Prusa w Pruszkowie. Podobne zdarzenie miało miejsce również w sobotę. W tym przypadku funkcjonariusze nadal szukają sprawcy.

Monitoring to słowo klucz w tym przypadku. Dzięki zapisowi z kamer udało się ustalić numery rejestracyjne niebieskiego Matiza. W niedzielę, 13 grudnia, na przejściu dla pieszych potrącono kobietę. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Policji udało się odnaleźć kierującego Matizem. – Pomógł nam w tym monitoring straży miejskiej. Udało nam się ustalić numery rejestracyjne pojazdu. Dotarliśmy do właściciela auta, które miało delikatne uszkodzenia. Prowadzimy postępowanie, które pozwoli ustalić, kto prowadził auto – wyjaśnia st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jaka kara spotka kierowcę? – Obecnie nie wiemy, kto jest sprawcą. Teraz czekają nas czynności względem osoby poszkodowanej. Ocenie zostaną poddane jej obrażenia, zostanie również przesłuchana. Postępowanie wyjaśni sprawę i da nam odpowiedź, kto ponosi winę za zdarzenie – mówi st. asp. Dąbrowska.

W sobotę, 12 grudnia, po godzinie 20.00 na ul. Bolesława Prusa miało miejsce podobne zdarzenie. Kierujący Oplem potrącił na przejściu dla pieszych kobietę, nie zatrzymał się i odjechał. Poszkodowana trafiła do szpitala. Policja bada nagrania z monitoringu. – Prowadzimy analizę udostępnionego nam materiału. Wiemy, że sprawca poruszał się trzydrzwiowym oplem corsą w kolorze białym. Jeśli ktoś był świadkiem zdarzenia to prosimy o kontakt z policją. Każda informacja może okazać się pomocna – apeluje funkcjonariuszka pruszkowskiej policji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.