Jeden chętny na przebudowę peronów w Regułach

Kolej

Tyko jeden chętny zgłosił się do przetargu na przebudowę układu peronów na przystanku WKD w Regułach. Jest tylko jeden kłopot. Oferta przekracza zakładany kosztorys.

Warszawska Kolej Dojazdowa chce przebudować układ peronów w Regułach. Inwestycja zakłada przeniesienie peronu przy torze nr 1 (w kierunku Pruszkowa) na drugą stronę przejazdu w ul. Regulskiej. To oznacza, że peron znajdzie się bliżej Warszawy.

To rozwiązanie sprawi, że kolejki jadące w kierunku Pruszkowa zatrzymają się przed przejazdem. Dziś składy zatrzymują się za przejazdem i zdarza się, że pociąg hamując zasłania drugi skład, który z przystanku rusza w kierunku Warszawy. Kierowcom jadącym od Al. Jerozolimskich zdarza się więc wjeżdżać pod ruszający skład.

Kolejarze pod koniec grudnia ubiegłego roku ogłosili drugi przetarg na przebudowę układu peronowego w Regułach. Pierwsze postępowanie trzeba było unieważnić, ponieważ złożone oferty były zbyt wysokie.

WKD nie ma jednak szczęścia. Tym razem do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma i jej oferta przekracza zakładany kosztorys o 300 tys. zł. WKD na inwestycje chce wydać 723,6 tys. zł, a złożona oferta opiewa na kwotę 1,027 mln zł.

Czy kolejarze dołożą brakujące pieniądze, czy może unieważnią przetarg i rozpoczną poszukiwania ponownie? Dowiemy się niebawem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.