Jazz na koniec Festiwalu w Stawisku!

Region

Stawiski Festiwal Muzyczne Konfrontacje „Od Chopina do Lutosławskiego” dobiega końca. Znakomite koncerty, które od 7 listopada odbywały się w salonie Jarosława Iwaszkiewicza przyciągnęły publiczność z całego powiatu grodziskiego i pruszkowskiego, a także gości z Warszawy.

Świetny program festiwalu i znakomici instrumentaliści to klucz do sukcesu Muzycznych Konfrontacji.

W jedenastej edycji festiwalu w Stawisku zagrali miedzy innymi: uczestnik tegorocznego Międzynarodowego Konkursu im.F. Chopina – Marek Bracha, skrzypek Piotr Pławner, pianista Szablolcs Esztenyi, Kwartet Wilanów czy Royal String Quartet.

Odbyła się także prezentacja książki autorstwa Radosława Romaniuka „Jarosław Iwaszkiewicz – Dziedzictwo Chopina”,  a także otwarto wystawę prac Hilarego Krzysztofiaka, malarza, scenografa teatralnego i grafika, który prawie przez dekadę projektował okładki do dwutygodnika „Ruch Muzyczny”.

-Ideą tegorocznego festiwalu jest zestawienie dzieła Chopina z twórczością kompozytorów żyjących po nim – mówi muzykolog i pomysłodawczyni Muzycznych Konfrontacji – Alicja Matracka Kościelny.  W tym roku przypada także trzydziesta rocznica śmierci Jarosława Iwaszkiewicza stąd w finale Muzycznych konfrontacji zaprezentujemy projekt Włodka Pawlika i będzie to muzyka do wierszy Iwaszkiewicza w wykonaniu Lory Szafran, Marka Bałaty i oczywiście Włodek Pawlik Trio – dodaje dyrektor Muzeum w Stawisku.

Najbliższy koncert odbędzie się 12 grudnia o godz. 17.00.
Bilety do nabycia tuż przed koncertem w cenie 12 złotych.
Będzie sporo niespodzianek!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.