Jaśniej na przejściach dla pieszych w ciągu ul. Prusa

Pruszków

Dokładnie chodzi o trzy przejścia dla pieszych w Pruszkowie – na skrzyżowaniach z ul. Niecałą, Kraszewskiego i Kościelną. W tych lokalizacjach zebry zostaną doświetlone.

Nie da się ukryć, że ul. Prusa to jedna z najbardziej uczęszczanych ulic w Pruszkowie. Na chodnikach pełno pieszych, a na jezdni samochodów. Starostwo powiatowe, które jest zarządcą tej drogi, zdecydowało o doświetleniu trzech przejść dla pieszych. Wszystko po to, by było bezpieczniej.

Latarnie już działają, choć system wymaga kilku poprawek. – Systemy doświetleń przejść dla pieszych w ciągu ul. Bolesława Prusa w Pruszkowie przechodzą ostatnie poprawki przed ich ostatecznym odbiorem planowanym na przyszły tydzień. Doświetlenia działają i już wypełniają swoją funkcję zapewniając lepszą widoczność pieszych na pasach przez kierowców. Nie mniej jednak poprawek wymaga usytuowanie znaków drogowych znajdujących się na nich i przy nich, oraz samo ustawienie lamp doświetlających, tak aby jej wiązka nie powodowała dyskomfortu mijających przejście kierowców. Wszystkie te elementy zostaną poprawione w ciągu najbliższych dni i oczywiście przed ich odbiorem technicznym – wyjaśnia Krzysztof Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.