Jakie plany budżetowe w Michałowicach?

Michałowice

Gmina Michałowice jako pierwsza w powiecie pruszkowskim przyjęła budżet na 2016 r. Na inwestycje gmina wyda przeszło 20 mln zł. Lwią cześć tej kwoty będą stanowiły zadania związane z modernizacją dróg.

Grudzień to czas podsumowań bieżącego i przygotowań do kolejnego roku. Gminy i powiaty z naszego regionu skupiają się obecnie na uchwalaniu budżetów na przyszły rok. W powiecie pruszkowskim to Michałowice jako pierwsze przyjęły plan finansowy na rok 2016 (16 grudnia). Dzień później zatwierdzony budżet miał już Pruszków (czytaj tu), a radni Brwinowa aprobatę dla planu finansowego gminy wyrazili w miniony piątek (więcej niebawem).

Postanowiliśmy sprawdzić jak prezentuje się budżet Michałowic. Dochody szacowane są na ponad 98 mln zł. Wydatki będą oscylować wokół kwoty ok. 101 mln zł. Deficyt budżetowy wyniesie ponad 2,6 mln zł.

Gmina Michałowice na zadania inwestycyjne wyda prawie 20,5 mln zł. Lwią cześć z tej kwoty, blisko 14 mln zł, pochłoną inwestycje w infrastrukturę drogową. I tak przebudowa ul. Ryżowej w Opaczy Kolonii będzie kosztować 1,5 mln zł, podobnie jak przebudowa ul. Kasztanowej i Poniatowskiego w Michałowicach Wsi, Wesołej, Regulskiej, Kolejowej i Topolowej w Michałowicach (jedno zadanie). Na trzecim miejscu pod względem wysokości nakładów znalazła się inwestycja o nazwie „przebudowa ul. Głównej w Komorowie” – 600 tys. zł. Nie zabraknie inwestycji związanych z infrastrukturą wodociągowa i sanitarną. Tu wszystkie przedsięwzięcia, a jest ich 13, pochłoną niespełna 1,7 mln zł.

Gmina w przyszłym roku przeznaczy blisko 1,5 mln zł na obiekty sportowe. Chodzi tu głównie o rozbudowę zaplecza sportowego w Granicy (1 mln zł), budowę strefy rekreacji przy ul. Heleny w Nowej Wsi (360 tys. zł), budowę boisk w Pęcicach Małych (100 tys. zł). Pozostałą kwota zostanie przeznaczona na zakup elementów na place zabaw i siłownie plenerowe.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.