Jakie inwestycje w Piastowie w 2017 r.?

Piastów

Piastów ma już uchwalony budżet na 2017 r. Sprawdziliśmy jakie inwestycje będą realizowane w przyszłym roku. Lista zadań ma 30 pozycji przewidzianych do realizacji.

Przyszłoroczne dochody miasta zaplanowano na kwotę 87,1 mln zł. Co ciekawe budżet został zaplanowany tak, że wydatki będą dokładnie na tym samym poziomie. Co oznacza, że w przyszłym roku w piastowskiej kasie nie będzie ani nadwyżki, ani deficytu. Na inwestycje w przyszłym roku Piastów zamierza na inwestycje wydać przeszło 8 mln zł.

Jakie zadania znalazły się na liście do realizacji? Sztandarowym zadaniem będzie budowa zespołu budynków komunalnych, na co w przyszłym roku Piastów chce przeznaczyć 2,4 mln zł. Ważnym punktem są również inwestycje drogowe. Zwłaszcza, że na projektowanie, remonty i przebudowę dróg Piastów w przyszłym roku przeznaczy 4,3 mln zł. Zaplanowano m.in. przebudowę ulic Łowickiej, Sokolej, Klonowej i Sobieskiego oraz opracowanie dokumentacji dla przebudowy ulic Żółkiewskiego, Ogińskiego, Barcewicza, Brzozowej, Norwida i Pokoju. Nie zabraknie również środków na budowę ścieżek rowerowych.

Ostatnim równie „kosztownym” działem inwestycji to zaopatrzenie w wodę, czyli zadania związane z projektowaniem i budową wodociągów. Te przedsięwzięcia pochłoną przeszło 1 mln zł. Zaplanowano budowę wodociągów w ulicach: Łukasińskiego, Prądzyńskiego, Wysockiego i Żbikowskiej oraz wykonanie projektów budowy wodociągu w kolejnych dziesięciu ulicach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.