Jakie inwestycje szykuje powiat na przyszły rok?

Region

Pruszkowskie starostwo powiatowe ma już gotowy projekt przyszłorocznego budżetu. Na wydatki inwestycyjne zarezerwowano ponad 26,5 mln zł. Jesteście ciekawi na jakie przedsięwzięcia zostaną wydane pieniądze?

Plan finansowy powiatu pruszkowskiego na przyszły rok jest już gotowy. Dokument, póki co ma formę projektu (nie został zatwierdzony przez radę powiatu), ale niewiele wskazuje na to by coś miało się w nim zmienić.

Przyszłoroczne dochody powiatu oszacowano na 151 mln zł, wydatki zaplanowano na kwotę prawie 160 mln zł, a to oznacza, że w powiatowej kasie pojawi się deficyt w wysokości niespełna 9 mln zł. Powiat uzupełnić „niedobory” w kasie zaciągając kredyt i biorąc pożyczkę na brakującą kwotę.

Najciekawszym elementem budżetu, z punktu widzenia mieszkańca, jest załącznik prezentujący planowane wydatki majątkowe, czyli zadania inwestycyjne. W przyszłym roku na tego typu przedsięwzięcie powiat wyda przeszło 26,5 mln zł. Z tej puli najwięcej bo aż 15,5 mln zł trafi na inwestycje drogowe. Na drugim miejscu pod względem nakładów znalazły się wydatki na ochronę zdrowia (6,2 mln zł) oraz administracje publiczną (1,5 mln zł).

Wśród inwestycji drogowych najdroższą, bo szacowaną na 5,3 mln zł będzie przebudowa ul. Regulskiej w Regułach. Powiat planuje również rozbudować Drogę Hrabską w gminie Raszyn (3,2 mln zł), kolejne 860 tys zł to środki przeznaczone na budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej w ul. Warsztatowej (jest to finansowanie inwestycji realizowanej w 2017 r. inwestycji). Na kolejnych pozycjach co do wysokości nakładów pojawiły się takie zadania jak: przebudowa ul. Komorowskiej od Pogodnej w Pruszkowie do Komorowskiej w Granicy (800 tys.), przebudowa skrzyżowania al. Kasztanowej i ulic Osiedlowej i Młodości w Ruścu (700 tys. zł).

Wspomniane wcześniej 6,2 mln zł na ochronę zdrowia to głównie środki na przebudowę i modernizację Szpitala na Wrzesinie oraz zakup sprzętu dla SPZ ZOZ w Pruszkowie (dwa zadania na łączną kwotę 5,1 mln zł.

Natomiast środki na administrację publiczną to nakłady na informatyzację urzędu starostwa i rozwój e-usług.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.