Jaki los może czekać Galerię Podkowa?

Podkowa Leśna

Klienci Galerii Podkowa zastanawiają się, czy centrum handlowe nadal będzie działać. Powodem do niepokoju jest bowiem zamknięcie sklepu MarcPol oraz ogłoszenie upadłości spółki MarcPol SA, która była inwestorem podkowiańskiej galerii.

Wszystko zaczęło się od kłopotów operatora spożywczego galerii, czyli sklepu MarcPol. W kwietniu market znajdujący się na parterze galerii został zamknięty. Klienci, którzy przyjeżdżali tu na zakupy odchodzili z kwitkiem. 

Nie był to jednak odosobniony przypadek. W tym samym czasie zamknięto jeszcze kilka sklepów w naszym regionie działających pod szyldem MarcPol, m.in. w Grodzisku Mazowieckim, Żyrardowie czy Łomiankach. Te informacje nie budzą jeszcze większego niepokoju co losów samej Galerii Podkowa. – Czy ktoś wie co dokładnie dzieje się z MarcPolem? Większość sklepów zamknięta, chodzą słuchy, że firma upadła. Jeśli tak to co dalej z galerią w Podkowie, bo to był ich duży klient? – dopytuje Małgorzata.

W tym miejscu warto cofnąć się w czasie. Inwestorem Galerii Podkowa była firma MarcPol SA, właściciel jednej z największych polskich sieci sklepów spożywczych. Po zakończeniu budowy centrum handlowego do życia powołano spółkę MarcPol V (dziś Galeria Podkowa), która zarządza podkowiańską galerią. Co ciekawe, jej prezesem jest Marek Mikuśkiewicz, ten sam, który w kwietniu bieżącego roku sprzedał swoje udziały w spółce MarcPol SA innej spółce, a konkretnie KT System. Kilka dni temu sąd oficjalnie ogłosił upadłość MarcPolu. Nic więc dziwnego, że los Galerii Podkowa dla wielu klientów stanął pod znakiem zapytania.  

Co więc dalej z podkowiańską galerią? Strona internetowa centrum nie działa. W MarcPolu telefony milczą. Jedyny znak „życia” galerii to wpisy na facebookowym profilu, choć ostatni został zamieszczony dwa tygodnie temu, a dokładnie 31 maja. Postanowiliśmy skontaktować się z administracją galerii. Jej przedstawiciele uspokajają i twierdzą, że centrum handlowe ma się dobrze. – Galeria działa, nie ma żadnych problemów. Niebawem do grona najemców dołączy Carrefour, który będzie nowym operatorem spożywczym. Market zacznie działać w najbliższym czasie. Jest szansa, że jeszcze w tym miesiącu – powiedział nam jeden z pracowników Galerii Podkowa. 

Te informacje chcieliśmy potwierdzić w biurze prasowym Carrefoura. „W nawiązaniu do otrzymanych pytań chcielibyśmy poinformować, że Carrefour Polska na bieżąco komunikuje otwarcie nowych sklepów należących do sieci. Jeżeli w Galerii Podkowa powstać będzie miał jeden ze sklepów pod marką Carrefour, w odpowiednim czasie poinformujemy o tym opinię publiczną” – czytamy w odpowiedzi jaką otrzymaliśmy. Jak widać nie zaprzeczają, ale też nie potwierdzają informacji przekazywanych przez pracowników Galerii Podkowa. Sprawę będziemy śledzić.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.