Jaka pogoda w święta?

Region

Tak jak i w ubiegłym roku, możemy zapomnieć o śnieżnobiałych świętach. Pozytywnym aspektem jest brak deszczu, choć będzie utrzymywało się duże zachmurzenie.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają, że w te święta nie zobaczymy śniegu. Będą dominowały temperatury dodatnie nawet do 9 stopni Celsjusza. Jednak nocami pojawią się przymrozki i większość dni będzie pochmurnych z przejaśnieniami.

Wigilia w naszym regionie będzie ciepła. Poranek zaskoczy nas temperaturą 7 stopni Celsjusza. Dzień będzie słoneczny, a słupki na termometrach podskoczą nawet do 9 stopni, by wieczorem spaść do 6. W pierwszy dzień świąt nieco się ochłodzi. Temperatury będą oscylowały w granicach od 4 do 7 stopni Celsjusza. Dzień powinien być bezchmurny, a nawet pogodny. 26 grudnia pojawią się przelotne zachmurzenia, a poranek będzie niemalże mroźny, bo słupki w termometrach nie pokażą więcej niż 3 stopnie Celsjusza. Jednak po południu nastąpi rozpogodzenie i znów, aż do samego wieczora będą królowały temperatury nawet do 9 stopni.

Przez święta ciśnienie będzie utrzymywało się w granicach od 1005 do 1020 hPa. Wiatr nie będzie porywisty, jego podmuchy wyniosą maksymalnie 9 m/s.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.