Nowa organizacja skrzyżowania Alej z Łopuszańską

Region

Na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Przedstawiamy schematy ułatwiające zorientowanie się w nowym systemie drogowym w tym miejscu.

Zmiany związane są z budową węzła Łopuszańska, który powstanie na skrzyżowaniu z Alejami. W trakcie prac będzie zorganizowane specjalne rozwiązanie dla ruchu samochodów, które zacznie obowiązywać w nocy z 18 na 19 czerwca.

Z ruchu wyłączony zostanie środek skrzyżowania oraz wschodnia (prowadząca do centrum) jezdnia Alej Jerozolimskich. Kierowcy jadący od strony Pruszkowa zostaną skierowani na nowowybudowaną jezdnię. Ci, którzy chcą pojechać w stronę al. Krakowskiej będą musieli skręcić w tymczasową jezdnię prowadzącą do ulicy Łopuszańskiej. Kierujący się w stronę ul. Kleszczowej przejadą natomiast tymczasową zawrotką na drugą jezdnię Alej Jerozolimskich (w kierunku Pruszkowa) i z niej dopiero skręcą w ul. Kleszczową.

Kierowcy jadący od strony centrum Warszawy będą poruszali się dotychczasową, zachodnią jezdnią Alej Jerozolimskich. Z niej będą mogli bezpośrednio skręcić w ulicę Kleszczową. Osoby kierujące się do al. Krakowskiej będą musieli pojechać tymczasową zawrotką na drugą jezdnię Alej Jerozolimskich (w kierunku centrum) i z niej tymczasową jezdnią dojadą do ulicy Łopuszańskiej.

Jednie przeznaczone do ruchu będą miały od dwóch do czterech pasów ruchu. To nietypowe rondo będzie funkcjonowało do wiosny 2011 roku.

———————————————————————————————————————————

———————————————————————————————————————————

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.