Jak nie wydać majątku na organizację świąt? [DODATEK]

Dodatek

Z badań wynika, że na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia wydamy około 1200 zł. Połowę tej kwoty przeznaczymy na prezenty, a połowę na zakupy spożywcze. Jak w szale świątecznych zakupów nie stracić głowy?

Nie tylko my przygotowujemy się do świąt. Robią to również sklepy. Starannie przygotowywane wystawy. Kuszące promocje, które nie zawsze pozwalają nam zaoszczędzić. Nastrojowa muzyka. Rozpylone zapachy. Przestawione działy w markecie zmuszające nas do „zwiedzania” całego sklepu w poszukiwaniu potrzebnych produktów. Sztuczek, z których korzystają sklepy jest wiele. Wszystko po to, by w naszym koszyku wylądowały rzeczy, które nie są nam potrzebne.

Lista to podstawa
Podpowiadamy jak nie dać się złapać na wszystkie „haczyki” i nie stracić majątku na przedświątecznych zakupach. Po pierwsze lista. Nie tylko prezentów do kupienia, ale również zakupów spożywczych. Bez niej nie ruszajmy się na zakupy. Przed zakupami warto sprawdzić, co już mamy w domu. Część produktów, które kupimy w nadmiarze możemy wykorzystać później, ale czy nie lepiej robić zakupy na bieżąco?

Zrób zapasy, ale…
Produkty chemiczne do świątecznych porządków możemy kupić wcześniej. Podobnie jak produkty spożywcze z długą datą przydatności. Mąka, cukier, makarony, przyprawy – to wszystko możemy kupić wcześniej. Ale warto zrobić na zaś. Najlepiej stosować zasadę „kupuję tyle ile zjem”. Zakup produktów takich jak mięso, wędliny, warzywa czy owoce lepiej zostawić na ostatnią chwilę. Jeśli boimy się, że czegoś w sklepie zabraknie zapytajmy wcześniej czy sklep nie prowadzi zapisów. Wiele osiedlowych marketów już na początku grudnia zbiera listy na chleb, mięsa czy ciasta.

Bez wychodzenia z domu
Jeśli jeszcze nie korzystaliście z opcji zakupów przez internet, to przedświąteczny okres jest do tego idealny. Większość supermarketów opcję zakupów on-line ma w swojej ofercie. Co w ten sposób zyskacie? Czas! Kierowca przywiezie i wniesie zakupy w wybranym przez was dniu i godzinie. Wy zamiast stać w gigantycznych kolejkach zaoszczędzony czas przeznaczycie na przygotowania czy spotkania z rodziną.

Prezenty z wyprzedzeniem
Jeśli prezenty chcecie kupić przez internet, to pamiętajcie żeby zrobić to jak najszybciej. W grudniu firmy kurierskie przechodzą prawdziwe oblężenie. Zamówione na dwa, trzy dni przed wigilią prezenty raczej nie dotrą na czas. A jak wytłumaczycie Mikołaja, który nie przyniósł upragnionej lalki czy kolejki? Jeśli kupujecie „stacjonarnie” to również warto zrobić zakupy wcześniej. Po pierwsze unikniemy kolejek, po drugie jeśli czegoś w sklepie nie ma, to jest szansa, że obsługa da radę konkretną zabawkę zdobyć dla nas na czas.

Nasz dodatek możecie przeczytać klikając w ten link.

  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.