Jak nauka języka angielskiego wpływa na Twój umysł?

Art. Sponsorowany

Korzyści płynące z opanowania obcej mowy to nie tylko znaczący wpis do CV czy lepsza komunikacja podczas zagranicznych wojaży. Nasz mózg, który jest bardziej plastyczny niż nam się wydaje, również czerpie wiele korzyści z tego, iż regularnie i intensywnie uczymy się języka. Co dokładnie jednak, według badań neurolingwistów, zyskujemy?

Dzięki nauce języka jesteśmy kreatywniejsi i bardziej skoncentrowani

Język obcy, w tym też i oczywiście angielski, to nie tylko inne słownictwo i gramatyka, ale i kompletnie inny sposób myślenia. Nieprzypadkowo jednym z ważnych elementów nauki języka jest umiejętność myślenia w nim, zamiast tłumaczenie z języka ojczystego na nasz przykładowy angielski. Gdy krok po kroku “wgrywamy” obcą mową do naszego mózgu, wiele na tym zyskujemy. Przede wszystkim jesteśmy kreatywniejsi, ponieważ nauka zmusza nasz umysł do kojarzenia większej liczby faktów, słów i dźwięków. Sprawia to, iż częściej zdarza nam się myśleć niestandardowo i po prostu kreatywnie – nieprzypadkowo więc mówi się wówczas o ćwiczeniach dla naszego mózgu. Nauka języka poprawia także koncentrację, w tym również językową wrażliwość. Z upływającym czasem tworzymy komunikaty coraz bardziej świadomie. A co ciekawe – wraz z opanowaniem jednego języka, nauka kolejnych jest jeszcze łatwiejsza, ponieważ automatycznie zaczynamy kojarzyć i łączyć słowa i ich znaczenie.

Dzieci wychowywane w rodzinach dwujęzycznych mogą rozwijać się szybciej

Mogłoby się wydawać, iż młody umysł wychowywany w dwóch językach jednocześnie nie poradzi sobie z zupełnie różnym podejściem swoich rodziców do komunikacji. Okazuje się jednak, iż przez lata nie doceniano możliwości dzieci. Można powiedzieć, iż przebywające w takim środowisku maluchy zyskują bardziej elastyczny umysł. W końcu uczą się dwóch odmiennych języków, co sprawia, że już po kilku latach życia wykazują większe możliwości intelektualne, niż ich rówieśnicy. Dzieci te mają lepszą pamięć i uzyskują wyższe rezultaty w testach kognitywnych. A do tego wejdą w dorosłość z dwoma językami opanowanymi w pełni! To samo w sobie jest ogromną wartością, dla której warto uczyć się języka obcego – możesz go przekazać następnemu pokoleniu i ułatwić życie mu start.

Żyj dłużej, starzej się wolniej

Jak dowiedziono naukowo, nauka języka obcego wpływa bardzo korzystnie na nasz umysł, zwłaszcza w przypadku osób po 40. i 50. roku życia. Bardzo często uważamy wówczas, iż nauka w zasadzie nie ma już większego sensu, a to błąd. Okazuje się, iż osoby w tym wieku, które chciały opanować język obcy, rzadziej doświadczały udarów. Co równie ważne, intensywna nauka opóźniała demencję i chorobę Alzheimera. Choroby te szybciej dotykały osoby, które nie ćwiczyły swojego umysłu w ten sposób. Naukowcy wyliczyli, intensywne kursy języka pozwalają na opóźnienie Alzheimera nawet o 5 lat! Nauka języka ponadto poprawia pamięć, co w przypadku osób starszych ma szczególne znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa ich życia w społeczeństwie.

Chcesz czerpać z tych wszystkich korzyści? Skorzystaj z Authentic Direct & Multi-Teacher System, metody stosowanej w ENGLISH BEST WAY i poznaj fascynujący świat języka angielskiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.