Jak mija pierwszy dzień remontu na linii WKD?

Kolej

1 lipca rozpoczął się gruntowny remont torowiska nr 2 pomiędzy Komorowem a Warszawą Śródmieście. Zamiast kolejkami pasażerowie jeżdżą od dziś autobusową komunikacją zastępczą. Czy wszystko przebiega bez problemów?

Od dziś pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej kursują według zmienionych relacji. Zamknięto odcinek Warszawa Zachodnia WKD – Warszawa Śródmieście WKD, natomiast na fragmencie Komorów – Warszawa Zachodnia WKD ruch odbywa się dwukierunkowo po torze pierwszym. Punktem przesiadkowym jest przystanek Opacz. A zamiast kolejek kursują autobusy.

Pierwszy dzień remontu przebiega dość spokojnie, a zastępcza komunikacja nie sprawia podróżnym większych problemów. Jednak nie jest idealnie, dlatego pojawiły się głosy niezadowolenia. Wielu pasażerów zwróciło uwagę na brak klimatyzacji w niektórych autobusach, a także „przepełnienie” pojazdów. WKD zapewniła nas, że na bieżąco będzie sprawdzać sytuację związaną z kursami autobusów. – W ciągu pierwszych dni funkcjonowania zaproponowanej organizacji ruchu pociągów oraz zastępczej komunikacji autobusowej sytuacja będzie szczegółowo monitorowana, w tym w szczególności w zakresie uruchomienia klimatyzacji w przestrzeni pasażerskiej – mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Zatem czy możliwe będą modyfikacje rozkładu jazdy zastępczej komunikacji? – Jeżeli okaże się to niezbędne wzorem ubiegłego roku będą analizowane modyfikacje obowiązującej struktury kursów i rozdysponowania pojazdów. Rozkład jazdy linii autobusowej komunikacji zastępczej zaproponowany w bieżącym roku w ramach prac remontowych został opracowany na podstawie obserwacji i doświadczeń zgromadzonych w poprzednim roku podczas prac remontowych o analogicznym zakresie – zaznacza Kulesza.

Ilość autobusów będzie wystarczająca zapewnia WKD. – W porannym szczycie przewozowym, w godz. 6:20-8:30 każdy z kursów wyruszających na linii z Pruszkowa powinien być obsługiwany przez 2 pojazdy, natomiast na linii z Komorowa w przypadku przesiadki z pociągu do autobusu przez 3 lub 4 pojazdy – ucina Kulesza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.