Jak będzie wyglądał „Pruszków przyszłości”?

Pruszków

Od jutra (17 września) w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pruszkowie będzie można oglądać wystawę pt. „Pruszków przyszłości”. Jest to prezentacja koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania pruszkowskich terenów.

Prezentowane prace będą stanowić wizję nowoczesnych przestrzeni publicznych. – Główną ideą wykonanych koncepcji urbanistyczno-architektonicznych zagospodarowania terenu jest wykreowanie wysokiej jakości przestrzeni publicznej Miasta Pruszkowa, poprzez zaprojektowanie nowych rozwiązań urbanistycznych, architektonicznych, programowych oraz funkcjonalnych dla poszczególnych obszarów odpowiadających zarówno dzisiejszym jak i przyszłym potrzebom mieszkańców naszego miasta – czytamy na stronie internetowej Pruszkowa.

O jakie dokładnie obszary chodzi?
– Teren „Anielin” ograniczony ulicami Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, Anielin, Kościuszki i Owocową.
– „Niecała” od ul. Niecałej, po Bolesława Prusa, Sprawiedliwości i al. Wojska Polskiego.
– „Kraszewskiego” – Hubala, Kopernika, Kraszewskiego, Lipowa, „Dworzec PKP”
– Obszar „Dworzec PKP”, czyli od ul. Stalowej do Czarnej drogi.
– „Dworzec WKD” – cały teren wokół.

W ten sposób miasto chce zachęcić do dyskusji o lokalnych przestrzeniach, co może zostać wykorzystanie przy tworzeniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Wystawę będzie można oglądać od 17 września do 17 października w salonach dworu potulickich, budynek Urzędu Stanu Cywilnego w Pruszkowie. Godziny otwarcia to: poniedziałek – 8.00-18.00, od wtorku do piątku – 8.00-16.00, sobota – 10.00-14.00.

Wstęp wolny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.