Jak będzie wyglądać nowe przedszkole?

Raszyn

Gmina Raszyn ma już gotowy projekt przedszkola, które powstanie przy ul. Poniatowskiego. Obiekt powinien być gotowy na przyjęcie dzieci we wrześniu 2017 r.

Trzy lata temu na działce przy ul. Poniatowskiego działało gminne przedszkole. Później władze Raszyna podjęły decyzję o przeniesieniu dzieci do nowej placówki przy ul. Lotniczej, a budynek przy Poniatowskiego rozebrano. Po rozbiórce miała ruszyć budowa nowej placówki. Teren uprzątnięto i o nim zapomniano. Przynajmniej tak sądziło wielu mieszkańców.

Tymczasem gmina zabrała się za przygotowanie dokumentacji potrzebnej do budowy. Projekt przedszkola przy Poniatowskiego jest już gotowy. Zgodnie z zapewnieniami, jeszcze w tym roku powinna wystartować budowa. – Na przełomie marca i kwietnia planujemy ogłosić przetarg na rozpoczęcie budowy. Oznacza to, że prace wystartują  niebawem. Mamy nadzieję, że przedszkole przyjmie dzieci już we wrześniu 2017 r. – mówi nam Andrzej Zaręba, wójt gminy Raszyn.

Pierwotnie zakładano, że przedszkole będzie pięciooddziałowe. Plany zostały zmienione i w placówce będzie działać nie pięć, a osiem oddziałów. Budynek będzie dwukondygnacyjny. W środku znajdzie się hall z górnym doświetleniem. Co ciekawe będzie on pełnił również funkcję wewnętrznego placu zabaw. Budynek podzielono na kilka stref funkcjonalnych: wejściową – z szatniami, sanitariatami i poczekalnia dla rodziców, edukacyjną – w której znajdzie się osiem sal z magazynkiem, pokojem nauczyciela i sanitariatami oraz wyjściem na taras, zajęć dodatkowych – na pietrze znajdą się sale: plastyczna, zajęć gimnastycznych i terapeutycznych. Na piętrze znajdą się również pomieszczenia administracji i gabinety logopedy i psychologa. Budynek przedszkola będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a w poruszaniu się pomiędzy piętrami pomoże im winda.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.