Inwestycja nabrała tempa

Piastów

U zbiegu ulic Żbikowskiej i Sułkowskiego w Piastowie trwa budowa dwóch domów komunalnych. Inwestycja ma być gotowa w połowie 2018 roku.

Budowa domów komunalnych to jeden z głównych celów władz Piastowa. Od początku na drodze do realizacji inwestycji napotykali na problemy. Gdy urząd uzyskał niezbędne dokumenty i mógł rozpocząć prace, trwała budowa odwodnienia północnej części miasta. Wykonawca na terenie przeznaczonym na domy komunalne zlokalizował swoją bazę technologiczną. Trzeba było poczekać. W końcu w październiku ogłoszono przetarg na budowę domów komunalnych, ale na wyłonienie wykonawcy zajęło… cztery miesiące. Wszystko przez pieniądze. Potencjalni oferenci żądali więcej niż miasto przygotowało na inwestycję. Dopiero w lutym br. udało się wyłonić wykonawcę.

Prace na terenie u zbiegu ulic Żbikowskiej i Sułkowskiego ruszyły w połowie marca. – Wykonano już roboty ziemne pod budynkami, w tym instalacje wodno-kanalizacyjne. Usunięto zbiornik podziemny na mazut – pozostałość po kotłowni. Obecnie przygotowywane są fundamenty pod budynki, a w najbliższym czasie rozpoczną się roboty związane z wykonaniem stanu surowego ścian budynków – poinformował piastowski urząd.

W ramach inwestycji powstanie 37 nowych lokali komunalnych. Realizacja zadania to koszt rzędu 7,7 mln zł. Warto wspomnieć, że na budowę domów komunalnych Piastów pozyskał 3 mln zł dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Zakończenie inwestycji ma nastąpić w połowie przyszłego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.