Inwestycja nabiera tempa

Piastów

Budowa domów komunalnych w Piastowie idzie pełną parą. Jak podkreślają urzędnicy inwestycja postępuje zgodnie z planem.

Dla władz Piastowa to jedna z ważniejszych inwestycji. I nie ma się co dziwić, bowiem na terenie miasta brakuje tego typu budynków, a lista mieszkańców oczekujących na przydział mieszkania jest bardzo długa.

Domy komunalne powstają na działce u zbiegu ulic Sulkowskiego i Żbikowskiej. Będzie to kompleks trzech budynków. Inwestycja miała wystartować już w ubiegłym roku, ale pojawiły się problemy. Początkowo trzeba było czekać na uporządkowanie działki, bowiem została ona udostępniona na bazę techniczną firmie Skanska, która budowała kanalizację na terenie północnej części miasta. W październiku ubiegłego roku ogłoszono przetarg. Oferty złożone przez potencjalnych wykonawców były zbyt wysokie i konieczne było dołożenie dodatkowych środków na realizację inwestycji. Finalnie wykonawcę udało się wybrać dopiero cztery miesiące później – w lutym bieżącego roku.

Wybrany w przetargu wykonawca nie czekał długo z rozpoczęciem prac. Robotnicy na budowie pojawili się już miesiąc później. Prace idą pełną parą.

Na jakim etapie jest budowa? – Obecnie prowadzone roboty budowlane w zakresie wykonania kondygnacji parterów na dwóch z trzech budynków. Wykonano już przełożenia instalacji podziemnych kabla energetycznego i sieci cieplnej oraz instalacje kanalizacji i wodociągu pod budynkami – informuje piastowski magistrat.

Miasto na budowę kompleksu domów komunalnych wyda blisko 7,7 mln zł. Warto wspomnieć, że na tę inwestycję Piastów pozyskał dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 3 mln zł.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na koniec pierwszej połowy 2018 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.