Inwentaryzują piece w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Władze Grodziska starają się oszacować skalę problemu związanego z używaniem na terenie gminy przestarzałych kotłów i systemów grzewczych. W teren ruszyli ankieterzy i strażnicy miejscy.

Ich zadaniem jest zebranie informacji od mieszkańców. – Celem akcji jest dokładne rozpoznanie jakimi rodzajami kotłów ogrzewają swoje mieszkania nasi mieszkańcy, jaki jest ich stan i jaka jest skala ogrzewania kotłami nie spełniających współczesnych wymagań. Zebrane informacje pozwolą nam zaplanować przyszłe działania gminy ukierunkowane na wymianę istniejących instalacji i urządzeń grzewczych – informuje grodziski magistrat.

Ankieterzy i strażnicy będą pytać m.in. o rodzaj ogrzewania budynku, typ kotła grzewczego, ilość zużytych mediów: węgla, gazu, energii elektrycznej. Sprawdza też czy budynek ma izolację cieplną, jaki jest stan okien oraz czy właściciel budynku jest zainteresowany wymianą źródła ciepła na ekologiczne i niskoemisyjne.

– Jednocześnie mieszkańcy otrzymują szczegółowe informacje na temat istniejącego systemu dofinansowania wymiany kotłów – czytamy w komunikacie urzędu w Grodzisku. Jak dotąd w ramach akcji zebrano 345 wypełnionych ankiet.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.