Interwencyjny Patrol Zwierząt

Region

Miłośnicy zwierząt w Milanówku utworzyli społeczne stowarzyszenie „Interwencyjny Patrol Zwierząt”. Nazwa doskonale oddaje charakter organizacji, która podejmuje interwencje wszędzie tam, gdzie zwierzęta domowe stykają się z nieludzkim traktowaniem przez człowieka.

Działalność stowarzyszenia w istotny sposób wypełnia lukę w systemie opieki nad zwierzętami. Zgłoszenia przyjmuje całodobowo i w trybie niezwłocznym jest wszędzie tam, gdzie podejmowanie interwencji drogą oficjalną trwałoby zbyt długo. Patrol ściśle współpracuje ze służbami miejskimi i weterynaryjnymi oraz okolicznymi schroniskami dla zwierząt. Członkowie myślą także o zorganizowaniu własnego schroniska oraz systemu adopcyjnego dla bezdomnych zwierząt.

– Chcemy rozwinąć program indywidualnych domów opiekuńczych – mówi Małgorzata Wilczyńska z zarządu IPZ – Zgłaszający się do nas wolontariusze będą we własnych domach obejmować opieką ratowane przez nas bezdomne zwierzęta na czas wyprowadzania ich z traumy lub choroby. Nasze stowarzyszenie będzie w tym czasie szukać dla tych zwierząt docelowych rodzin adopcyjnych.

W trakcie ostatniego spotkania z władzami miasta, radnymi i przedstawicielami lokalnych organizacji społecznych rozważano wspólnie możliwe formy wsparcia działań Patrolu. Burmistrz Jerzy Wysocki oraz obecni członkowie Rady Miasta zadeklarowali pomoc dla działań stowarzyszenia w programie „chipowania” (oznaczania zwierząt identyfikującymi je chipami) oraz wyposażenie straży miejskiej w odpowiedni czytnik tych chipów.

Działalność Patrolu nie ogranicza się jedynie do terenu Milanówka. Interweniują wszędzie gdzie są potrzebni, najczęściej na terenie powiatów: grodziskiego i pruszkowskiego.  Zdarzają im się jednak i dalsze wyjazdy, ostatnio np. do Otwocka. Przodujące, niezbyt zaszczytne miejsce w ich statystyce zajmuje jednak gmina Jaktorów, z której pochodzą najbardziej drastyczne przypadki koniecznych interwencji.

Numer telefonu zgłoszeniowego do Interwencyjnego Patrolu Zwierząt to: 510 000 093 (czynny cała dobę)

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.