Internetowe inwestycje ruszą z kopyta

Region

To już pewne. Internet szerokopasmowy w mieście-ogrodzie nie tylko zwiększy swój zasięg, ale i jego użytkownicy zyskają większy komfort korzystania z sieci. Telekomunikacja Polska bierze się za inwestycje w tym rejonie.

O tym, jak dużą rolę w XXI wieku odgrywa łatwy i szybki dostęp do internetu, nie trzeba nikogo przekonywać. Wszyscy doskonale wiedzą także, jak irytujące bywa zbyt powolne łączenie się ze stronami lub niemożność skorzystania z dostępu do sieci z powodu braku zasięgu.

W Milanówku już ok. 70 proc. mieszkańców korzysta z internetu. To dobry wynik, zważywszy na to, że średnia krajowa wynosi 63,4 proc. Ale potrzeby ciągle rosną. Dzięki blisko dwuletnim rozmowom władz Milanówka z Telekomunikacją Polską, rozwój internetu w mieście ruszy z kopyta. Udało się zawrzeć porozumienie o sieciowych inwestycjach.

Niewirtualny owoc rozmów

– Wreszcie mamy owoc rozmów. Operator rozpocznie inwestycje związane z rozwojem szerokopasmowego internetu w Milanówku – ogłosił na ostatniej sesji rady miasta Jerzy Wysocki, burmistrz Milanówka. Telekomunikacja Polska rozmawiała na ten temat także z przedstawicielami władz pozostałych gmin Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów – Podkowy Leśnej i Brwinowa. – To bardzo dobra wiadomość, że Telekomunikacja Polska stawia sobie za cel zmodernizowanie i rozwinięcie dostępu do szerokopasmowego internetu w podwarszawskich miastach-ogrodach – nie kryje radości Jerzy Wysocki i wylicza, jakie przedsięwzięcia z tym związane dotyczyć będą Milanówka: przebudowa centrali znajdującej się przy ul. Kościuszki oraz budowa dodatkowych trzech szaf telekomunikacyjnych.

Telekomunikacyjny lifting miasta

Internetowe szafy zostaną zbudowane w północnej części miasta: u zbiegu ulic Północnej i Grodeckiego, w środkowej części – na rogu ulic Okólnej i Grabowej oraz w południowej części miasta – na skrzyżowaniu ulic Nadarzyńskiej i Wiatracznej.

– Wszystko to ma stanowić tzw. kręgosłup internetu szerokopasmowego. Powstaną szafy tam, gdzie będzie to potrzebne. Ponadto miedziane przewody zamienione zostaną na światłowody przy wykorzystaniu kanalizacji telekomunikacji zamontowanej w ulicach. W razie potrzeby zainstalowane zostaną także przewody napowietrzne – dodaje burmistrz Wysocki.

Telekomunikacyjny lifting miasta przyczyni się do większego zasięgu internetu szerokopasmowego w Milanówku, szczególnie w północnych i południowych rejonach. Zyskają na tym też odbiorcy już korzystający z sieci, ponieważ będą mieli dostęp do usług lepszej jakości. Dyrektor Departamentu Inwestycji Telekomunikacji Polskiej poinformował burmistrza Milanówka, że inwestycja – jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie – zostanie zakończona na jesieni tego roku. A pierwsze prace mają rozpocząć się już po Świętach Wielkanocnych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.