Integracyjny Turniej Szermierczy w Pruszkowie

Region

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie odbyła się druga edycja Integracyjnego Turnieju Szermierczego. Organizatorem imprezy z 9 kwietnia jest Powiat Pruszkowski.

Rok temu zawodnicy rywalizowali na obiektach Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. Podobnie jak wtedy, mierzyli się ze sobą zawodnicy z Integracyjnego Klubu Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, który w tym roku reprezentowali: Rafał Ziomek, Zbigniew Wyganowski, Tomasz Brewiński, Norbert Całka, Jakub Łęczycki i Jakub Nowicki (trener).

Dla pierwszej trójki przygotowane były medale: złoty, srebrny i brązowy, a dla pozostałych medale pamiątkowe za udział w turnieju.

W finale ITS Rafał Ziomek pokonał Jakuba Łęczyckiego 10:7, jednak nie wynik był tutaj najważniejszy. Celem turnieju była integracja i rywalizacja zawodników poruszających się na wózkach inwalidzkich z pełnosprawnymi szermierzami oraz pokazanie, iż niepełnosprawni ludzie mogą być pełnoprawnymi sportowcami.

Tomasz Krawczyński dyrektor MOS ma nadzieję, iż Pruszków stanie się stałym gospodarzem imprez paraolimpijskich. – Chciałbym, aby ten turniej dał początek powiatowej paraolimpiady, która pozwoliłaby na zaprezentowanie również innych dyscyplin sportowych. Mamy bardzo dobre obiekty sportowe: od sali gimnastycznej, po halę MOS i wielofunkcyjny stadion sportowy na którym śmiało moglibyśmy zorganizować taką imprezę.

Oprócz Tomasza Krawczyńskiego, dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego zawodnikom kibicowali m.in. Starosta Pruszkowski Elżbieta Smolińska, doradca ministra sportu i turystyki Andrzej Banasiak, dyrektor ZSTiO Wanda Kurek oraz mieszkańcy Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.