Informator Walentynkowy

Region

Walentynki to dzien, w którym kochamy kochać. Dla zapatrzonych w siebie par w naszym
regionie przygotowano w walentynkowy weekend wiele imprez. Jakich i gdzie?

Wielkimi krokami zbliża się święto zakochanych. Dlatego specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy informator walentynkowy. Pary nie będą mogli narzekać na nudę, ponieważ 13 i 14 luty to dni kiedy zaplanowano moc atrakcji w naszym atrakcji. Sprawdźcie więc co oferuje Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Otrębusy, Podkowa Leśna, Piastów i Pruszków. Więcej imprez można znaleźć na naszym portalu WPR24.pl w dziale „Kultura”.

Taniec przeciwko przemocy
14 lutego cały świat tańcząc zaprotestuje przeciwko przemocy wobec kobiet. W tym roku do akcji dołącza Grodzisk Mazowiecki. Nie trzeba potrafić tańczyć, aby wziąć udział w imprezie. Do zapamiętania będzie prosty układ taneczny. Zabierz swoja druga połówkę i wspólnie zatańczcie w ważnym celu.
Start: 14 lutego, godz. 10.30.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Zielony Rynek 2.

II Grodziski Bieg Par
Klub Sportowy Biegi Grodzisk Mazowiecki zaprasza zakochanych do udziału w II Grodziskim Biegu Par. Do pokonania dystans 5 kilometrów. Najlepsze trzy pary oprócz pamiątkowych pucharów otrzymają nagrody rzeczowe. W biegu udział mogą wziąć też single. Opłata startowa 30 zł, w dniu zawodów40 zł. Zapisy na stronie organizatora.
Start: 14 lutego, godz. 11.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Zielony Rynek 2.

Wieczór piosenki francuskiej
Muzyczny wieczór zapowiada się w L’amour Maison. W programie największe francuskie hity na żywo. Przed publicznością wystąpią Małgorzata Wałaszek (wokal), Karol Podkul (akordeon).
Start: 13 lutego (sobota), godz. 19.30.
Miejsce: L’amour Maison, ul. Piłsudskiego (wejścieod Warszawskiej). Bilety 19 zł (w cenie powitalny aperitif).

Na ludowo
Świętowanie Dnia Zakochanych w Mateczniku Mazowsze zacznie się już w najbliższą sobotę. Artyści zespołu „Mazowsze” wcielą się w rolę aktorów w humorystycznym spektaklu „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. „Cud…” był pierwszą polską operą z okresu oświecenia. Na nowo wyreżyserował ją Andrzej Strzelecki. Inscenizacja stworzona przez zespół „Mazowsze” i zaproszonych gości bawi i wzrusza. Historia opowiada o miłości, przyjaźni i konfliktach. Pokazuje też jak wiele daje pojednanie i zgoda.
Start: 13 lutego, godz. 18.
Miejsce: Matecznik Mazowsze, ul. Świerkowa 2. Bilety 85 zł.

Walentynki z Mazowszem
Koncert „Kalejdoskop Barw Polski” to niecodzienny przegląd choreografii Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W trakcie występu tancerze zaprezentują układy taneczne przygotowane przez Elwirę Kamińską, Witolda Zapałę i Eugeniusza Paplińskiego. Szwajcarska gazeta „Gazette de Lausanne” tak opisała widowisko: „Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!”
Start: 14 lutego, godz. 17.
Miejsce: Matecznik Mazowsze, ul. Świerkowa 2. Bilety 85 zł.

„Podróż na sto stóp”
Miłosny seans w Kinie Projekt. W dwa weekendowe popołudnia zakochani będą mogli obejrzeć film „Podróż na sto stóp”. Kulinarna arystokratka Madamme Mallory kierująca uznaną restauracją na południu Francji nie jest zadowolona z nowych sąsiadów. Rodzina z Mumbaju postanawia otworzyć skromną restaurację vis a vis lokalu Madamme. Z czasem orientalne nuty przyciągają do nowej knajpki coraz więcej klientów. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kulinarną arystokratkę?
Start: 13 lutego, godz. 18, 14 lutego, godz. 17.
Miejsce: Kino Projekt, ul. Świerkowa 1. Bilety: 10-15 zł.

Miłosny maraton filmowy
Piastowskie Kino Baśń wszystkich zakochanych zaprasza na minimaraton komedii romantycznych. W programie projekcja filmów „Sylwester w Nowym Jorku” oraz „Deszczowa piosenka”. Na gości piastowskiego kina czekać będzie poczęstunek i muzyczna niespodzianka. Nie zabraknie konkursów, do wygrania będą: romantyczna kolacja w Karczmie Dwa Bażanty oraz kupon upominkowy do kwiaciarni Dwa Badyle.
Start: 14 lutego, godz. 16.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Warszawska 24.

Walentynkowy Parkrun
Biegacze z Pruszkowa również będą uczestniczyć w „amorach”. Organizatorzy zachęcają do założenia czerwonych strojów i zaopatrzenia się w miłosne akcesoria. Pobiec może każdy, szczególne zaproszenie kierowane jest do par. Może uda się pokonać trasę trzymając się za ręce? Po zawodach naleśnikarnia AleNale zadba o żołądki zakochanych biegaczy, serwując krem z brokułów z serduszkiem i kulinarną niespodziankę!
Start: 13 lutego, godz. 9.
Miejsce: Park Potulickich, ul. Bolesława Prusa. Wstęp wolny.

Miłosny „Dworzec”
Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na teatralną komedię romantyczną „Dworzec” Aleksandra Derkaczewa w reżyserii Ryszarda Jakubisiak. Na scenie w Pałacyku Sokoła pojawią się aktorzy teatru Parabuch.
Start: 13 lutego, godz. 16.
Miejsce: MDK, ul. Kościuszki 41. Wstęp wolny.

Koncert Walentynkowy
Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie zaprasza zakochanych na koncert Niny Nowak. Artystka zaśpiewała m.in. na otwarciu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie. W trakcie walentynkowego koncertu wykona najpiękniejsze przeboje miłosne.
Start: 14 lutego, godz. 16.
Miejsce: MOK „Kamyk”, ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5. Wstęp wolny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.