Informator kulturalny

Region

Jeżeli jeszcze nie macie planów na weekend koniecznie sprawdźcie nasz informator kulturalny. Sprawdzamy co ciekawego będzie się działo w sobotę i niedzielę w naszym regionie.

Klasyka w parku
W tegoroczne wakacje wraca cykl koncertów w plenerze. Tym razem muzycy będą koncertować pod hasłem „Popołudnie z agentem 007”. W parku usłyszymy utworzy z filmów o brytyjskim agencie w niesamowitych aranżacjach, oprócz James Bond Theme  muzycy zagrają takie utwory, jak Goldfinder czy Golden Eye.
Start: 3 lipca godz. 16.00.
Miejsce: Park Skarbków, Grodzisk Mazowiecki.

Letnia potańcówka
Na jeden dzień Targowisko Miejskie zamieni się w taneczną scenę. Wszystko za sprawą Marka Musińskiego i jego zespołu. Nie ważne czy umiecie tańczyć, czy nie. Koniecznie wybierzcie się na potańcówkę. Świetna zabawa gwarantowana.
Start: 3 lipca, godz. 17.30.
Miejsce: Targowisko Miejskie, Grodzisk Mazowiecki.

Dotyk jedwabiu
Galerii Matulka wernisaż wystawy „Dotyk jedwabiu”. Malowanie na jedwabiu to technika precyzyjna, sprzyjająca kontemplacji, wyciszeniu, odkrywaniu samego siebie. Swoje prace zaprezentują milanowscy artyści: Ewa Noińska, Alicja Narbutt, Danuta Olender, Joanna Mokrzycka i Andrzej Niewolewski.
Start: 2 lipca, godz. 18.00.
Miejsce: Galeria Matulka, Milanówek.

Letnie prezentacje
W każdą letnią niedzielę w parku przy piastowskim urzędzie miejskim będą odbywać się koncerty pod chmurką. Przed publicznością może zaprezentować się każdy. Nieważne na czym grasz, nieważne jaki utwór wybierzesz – chętni mogą zgłaszać się pod nr. 530 527 398.
Start: 3 lipca, godz. 16.00.
Miejsce: Park Jerzego i Bogny Sokorskich, Piastów.

Kino – Muzyka
Mimo wakacyjnej przerwy nie milknie „PROJEKT: Kino Muzyka”, czyli przegląd najciekawszych wykonań muzyki klasycznej. W piątek będzie można posłuchać i obejrzeć rejestracje koncertów Johannesa Brahmsa i Niccolo Paganiniego.
Start: 1 lipca, godz. 19.00 .
Miejsce: CKIO, Świerkowa 1, Podkowa Leśna.

Korespondencja
Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów zapraszają na „Lato w Stawisku”. Tym razem prezentowana będzie najnowsza książka Wydawnictwa „Zeszyty Literackie” zatytułowana „Korespondencja. Listy Pawła Hertza oraz Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów”. Spotkanie poprowadzą Agnieszka i Robert Papiescy oraz Marek Zagańczyk.
Start: 3 lipca godz. 17.00.
Miejsce: Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów, Podkowa Leśna.

I wojna światowa
Muzeum Dulag 121 zaprasza na ósmy spacer historyczny. Tym razem tematem spaceru będzie I wojna światowa i dzieje Pruszkowa w latach 1914 – 1918. W ramach spaceru opowiemy o najważniejszych wydarzeniach I wojny światowej, które miały miejsce na terenach Pruszkowa i okolic. Przypomnimy m. in.: bitwę nad Utratą, wycofanie się wojsk rosyjskich w 1915 roku oraz główne zniszczenia wojenne z tamtego okresu. Spacer poprowadzą go Aleksandra Wojda i Jacek Zegarłowicz.
Start: 2 lipca godz. 12.00.
Miejsce: Dworzec PKP, Sienkiewicza, Pruszków.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.