Informator kulturalny

Region

Sprawdziliśmy co będzie działo się w nadchodzący weekend. Sprawdźcie nasz informator kulturalny. Może znajdziecie coś dla siebie!

BRWINÓW
„Renegat” w teatrze cieni
Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie zaprasza na przedstawienie Teatru cieni Ka, który zaprezentuje balladę Adama Mickiewicza pt. „Renegat”. To historia miłości młodego tureckiego paszy i polskiej branki ukazana w przestrzeni polskiego romantyzmu i tradycji tureckiej.
Start 4 grudnia, godz. 18.00
Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury

O wężu Sssssasie
Irmina i Helena zapraszają na opowieść muzyczną przy dźwiękach piły i piania w wykonaniu  Anny Bojary (piła) i Anny Zabrodzkiej (pianino). Jak brzmią te instrumenty razem? Przekonajcie się sami!
Start: 3 grudnia, godz. 11.00
Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury,
Start: 3 grudnia, godz. 15.00
Miejsce: OWCA ul. Cyprysowa 4, Owczarnia,
Start: 4 grudnia, godz. 11.00
Miejsce: ul. Krótka 10, Otrębusy

GRODZISK MAZ.
Grodziskie Mikołajki
Centrum Kultury zaprasza na Grodziskie Mikołajki. W programie: przedstawienie „Cudowna Podróż”, rozpalenie światełek na choince, warsztaty dla dzieci, spotkanie z… Mikołajem.
Start: 3 grudnia, godz. 13.00
Miejsce: Centrum Kultury

Opowieści zimowe
Joanna Sarnecka i Anna Woźniak zabiorą słuchaczy w magiczny świat zimowych opowieści. Nie będą to jednak zwykłe opowiadania. Całość dopełni muzyka i śpiew na żywo.
Start: 5 grudnia, godz. 18.00
Miejsce: Willa Radogoszcz

MICHAŁOWICE
Rodzinne planszówki
Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza dzieci, rodziców, babcie i dziadków na warsztaty gier planszowych. Oprócz dobrze znanych gier jak domino, warcaby czy grzybobranie, nie zabraknie również nowości. Rodzinna atmosfera i świetna zabawa gwarantowane! A to nie koniec. Na każdego uczestnika będą czekać upominki.
Start: 3 grudnia, godz. 11.00.
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Michałowicach

MILANÓWEK
„Aniołowo”
Milanowskie Centrum Kultury zaprasza dzieci na teatrzyk oraz spotkanie z Mikołajem.  Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w „pracowni” świątecznych dekoracji. W trakcie imprezy zostanie rozstrzygnięty konkurs „Anioły”.
Start: 3 grudnia, godz. 12.00
Miejsce: Sala gimnastyczna ZS nr 1

NADARZYN
Filip i Prot pomocnicy św. Mikołaja
Prot upiekł świąteczny piernik, Filip ubiera choinkę i śpiewa kolędy. Teraz czekają na upragnionego gościa. Kłopot w tym, że… zapomnieli wysłać do niego list! To wywoła lawinę zabawnych wydarzeń. Po spektaklu Mikołaj będzie wręczał dzieciom prezenty. Wstęp 10 zł.
Start: 4 grudnia, godz. 15.00
Miejsce: NOK

PIASTÓW
Zamieszanie ze świętami
Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie zaprasza na spektakl w reżyserii Joanny Mazewskiej „Zamieszanie ze świętami”. Na scenie zobaczymy m.in. Katarzynę Gruszewską, Katarzynę Wypychło, Piotra Łokietka oraz Joannę Mazewską. Bilety 10 zł.
Start: 4 grudnia, godz. 13.00
Miejsce: MOK

PODKOWA LEŚNA
„Poetycko mieszka człowiek”
Przed nami kolejne spotkanie w ramach cyklu „Domy, Wnętrza, Ogrody”. Wykład o poglądach jak mieszkało się kiedyś i teraz wygłosi dr Grzegorz Rytel. Wstęp wolny.
Start: 3 grudnia, godz. 17.00
Miejsce: CKiIO

Pokaz Mody Zimowej
Gwiazdy znane z telewizji będą modelami na pokazie mody zimowej pod hasłem „Zima mroźna nam niegroźna” Na wybiegu zobaczymy m.in. Barbarę Kurdej-Szatan, Edytę Olszówkę, Małgorzatę Potocką oraz Karola Sztrasburgera.
Start: 4 grudnia, godz. 11.00
Miejsce: Pałacyk Kasyno

PRUSZKÓW
Rzemieślnicy Grodu Gnieźnieńskiego
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Od Piasta Kłodzieja do Mieszka I”. Goście spotkają przedstawicieli kilku zawodów sprzed tysiąca lat, m.in. tkaczkę, jubilera, złotnika i cieśle. Uczestnicy spotkania będą tworzyć makietę grodu.
Start: 3 grudnia, godz. 11.00
Miejsce: MSHM

„Śladami słów skrzydlatych…”
Muzeum Dulag 121 zaprasza na spotkanie z cyklu „Pamięć Kresów”. Gościem będzie pisarz, poeta i animator Mariusz Olbromski, który opowie o dziejach literatury polskiej na terenie Ukrainy. W programie pokaz fotografii i prezentacja albumu „Śladami słów skrzydlatych… Pomniki pisarzy i poetów polskich na Kresach Południowych dawnej Rzeczypospolitej”.
Start: 3 grudnia, godz. 15.00
Miejsce: Muzeum Dulag 121

Nasze Korzenie
Czy można odnaleźć przodka w internecie? Na to pytanie postara się odpowiedzieć redaktor miesięcznika genealogicznego „More Maiorum” – Alan Jakman. Dowiemy się jak w internecie szukać informacji o przodkach, poznamy bazy genealogiczne oraz usłyszymy anegdoty związane z genealogią.
Start: 4 grudnia, godz. 15.00
Miejsce: Muzeum Dulag 121

Poranek teatralny
Skrzat Bąbel wyrusza na poszukiwania zaginionego Mikołaja. Na swojej drodze spotyka ciekawych kompanów i trafia do świata bajek. Nie wykluczone, że o pomoc będzie musiał poprosić również dzieci. Czy w końcu odnajdzie Mikołaja? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w trakcie spektaklu „Co się stało z Mikołajem?”.
Start: 4 grudnia, godz. 12.00
Miejsce: MOK Kamyk

Koncert Danuty Błażejczyk
MOK Kamyk zaprasza na koncert Danuty Błażejczyk. Artystka debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód”. Repertuar Błażejczyk stanowi muzyka rozrywkowa i jazzowa. W trakcie koncertu towarzyszyć jej będzie Łukasz Rynkowski.
Start: 4 grudnia, godz. 16.00
Miejsce: MOK Kamyk

RASZYN
Co się stało z Mikołajem?
Centrum Kultury Raszyn zaprasza na spektakl dla dzieci „Co się stało z Mikołajem?” w wykonaniu aktorów w teatru TAK. Barwne kostiumy i scenografia, prawdziwy Święty Mikołaj – biskup. Treść niezwykle zabawna i oczywiście pouczająca. To prawdziwa teatralna świąteczna uczta.
Start: 4 grudnia, godz. 13.00
Miejsce: CKR

Seans filmowy
W ramach Qlturalnego Kina CKR zostanie wyświetlony film „Wielka cisza” opowiadający o życiu wewnątrz klasztoru Grande Chartreuse legendarnego zakonu kartuzów w alpach francuskich.
Start: 7 grudnia, godz. 16.00
Miejsce: CKR

Antygona
Raszyńskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl teatralnych. Na deskach CKR-u zostanie wystawiona „Antygona” według Sofoklesa. Na scenie zobaczymy uczniów Gimnazjum nr 1 w Raszynie.
Start: 7 grudnia, godz. 18.00
Miejsce: CKR

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.