Informator kulturalny

Region

Sprawdziliśmy co ciekawego będzie działo się w nadchodzący weeekend. Poniżej prezentujemy nasz informator kulturalny.

BRWINÓW
Historia kościoła w Brwinowie
Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa zaprasza na kolejną prelekcję do Dworku Zagroda. Tym razem goście poznają historię kościoła w Brwinowie. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną niepublikowane dotąd fotografie i dokumenty. Prelegenci to Andrzej Żmigrodzki i Andrzej Mączkowski.
Start: 24 września, godz. 16.00
Miejsce: Dworek Zagroda

Historia Brwinowa
Jeśli ciekawi Cię historia Brwinowa i jego mieszkańców, to wybierz się na spacer po brwinowskiej nekropolii. Będzie to ostatni spacer w ramach cyklu „Historia Brwinowa i Jego Mieszkańców – Wykuta w Cmentarnych Kamieniach”. W ramach cyklu przypomniano biografie 300 osób.
Start: 25 września, godz. 16.00
Miejsce: Cmentarz Brwinowski

GRODZISK MAZ.
Rust dla bezdomniaków
Przed nami kolejny już koncert na rzecz grodziskich bezdomniaków. Tym razem na scenie w Grillu pod Dębem wystąpi zespół Rust. Jedz, pij i pomagaj zwierzętom.
Start: 23 września, godz. 20.00
Miejsce: Grill pod Dębem

Melodie srebrnego ekranu
Jeśli jesteście fanami muzyki filmowej, to koniecznie wybierzcie się na koncert Aston Kwartet. Zespół zabierze słuchaczy w podróż po muzyce filmowej w ramach cyklu „Klasyka w Dworku Skarbków”. O utworach opowie Dorota Gawda-Przybycińska.
Start: 23 września, godz. 18.00
Miejsce: Państwowa Szkoła Muzyczna, Okulickiego 8

Dzień Sąsiada
Atrakcje kulinarne, pokaz kulinarny Roberta Sowy z degustacją oraz Sąsiedzki Turniej Kulturalny – to wszystko znajdziecie na grodziskim Dniu Sąsiada. Nie może Was zabraknąć!
Start: 25 września, godz. 13.00
Miejsce: Pawilon Kultury

Latający kufer
Na orientalnym placu targowym spotkać można sprzedawców bajek, piosenek i zabawek – Willa Radogoszcz zaprasza wszystkie dzieci na spektakl „Latający kufer” na podstawie baśni H. Ch. Andersena.
Start: 25 września, godz. 15.00
Miejsce: Willa Radogoszcz

MILANÓWEK
Jedwabne Bogactwa
Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego zaprasza na wystawę „Jedwabne bogactwo Milanówka w czasach PRL-u”. W programie m.in. archiwalne nagrania głosu współzałożycielki Centralnej Doświadczalnej Stacji Jedwabniczej Stanisławy Witaczek, makieta Zakładów Jedwabiu Naturalnego oraz wiele innych.
Start: 24 września, godz. 16.00
Miejsce: Willa Borówka

„Haga nagila”
Stowarzyszenie T-Art zaprasza na spektakl muzyczny „Haga nagila”. Sztuka o tematyce żydowskiej zostanie wystawiona w zupełnie nowej aranżacji – jako pokaz plenerowy z wykorzystaniem innej scenerii. Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed spektaklem.
Start: 24 września, godz. 19.00
Miejsce: Willa Turczynek

NADARZYN
„Smoczysko zamczysko”
W ramach cyklu „Teatrzyk w walizce” wystawiony zostanie spektakl „Smoczysko zamczysko”. Na scenie zobaczymy aktorów z amatorskiej grupy teatralnej „Teatralnia” Stowarzyszenia K-40.
Start: 25 września, godz. 16.00
Miejsce: NOK

Warsztaty filozoficzne
„Dialog – czyli jak dobrze rozmawiać?” – to tytuł kolejnego spotkania filozoficznego dla dzieci w wieku 5-7 lat. Uczestnicy będą zastanawiać się jak wyrażać własne opinie i czy warto rozmawiać, gdy mamy inne zdanie na jakiś temat.
Start: 25 września, godz. 15.00
Miejsce: NOK

PIASTÓW
Porozmawiajmy o sztuce
Tym razem w ramach cyklu „Porozmawiajmy o sztuce…” rozmowy będą prowadzone o tym, co nieuchwytne. Wśród tematów nie zabraknie przerażających wierzeń wiejskiego ludu, sztuki chłopskiej oraz ulotności życia.
Start: 24 września, godz. 17.00
Miejsce: MOK

PODKOWA LEŚNA
Kino Muzyka
Podkowiańskie Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zaprasza na internetową retransmisję koncerty utworów Fryderyka Chopina. Gospodarzem Cyklu jest Zbigniew Habierski. Usłyszymy: poloneza f-moll Op. 44, sonatę h-moll Op. 58 oraz sonatę b-moll Op. 35.
Start: 23 września, godz. 19.00
Miejsce: CKIO

Wszystko gra…
Po wakacyjnej przerwie do Podkowy Leśnej wraca cykl muzyczny dla dzieci i rodziców: Wszystko gra… gdy śpiewa mama, tata i ja. Koncert gordonowski dla niemowląt i małych dzieci. Bilety: dorośli 10 zł, dzieci 5 zł.
Start: 25 września, godz. 11.00
Miejsce: CKIO

Zagajewski & Pawlik
To nowy projekt wirtuoza jazzowego Włodka Pawlika oraz prozaika i eseisty Adama Zagajewskiego. Ich wspólny koncert odbędzie się w Podkowie Leśnej. Bilety 40 zł.
Start: 25 września, godz. 19.00
Miejsce: CKIO

PRUSZKÓW
Dzień Pamięci
Muzeum Dulag 121 zaprasza na Dzień Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i niosących im pomoc. W ramach uroczystości nie zabraknie koncertu piosenek okupacyjnych i powstańczych oraz wystawy „Solidarność i wparcie”.
Start: 23 września, godz. 13.00 (msza św. godz. 12.00)
Miejsce: Muzeum Dulag 121

Przestrzeń z filcu
Wszystko zaczyna się od naturalnego i delikatnego włókna wełny… Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” zaprasza na wernisaż prac Agnieszki Sudoł-Borkowskiej połączony z pokazem mody i koncertem.
Start: 23 września, godz. 18.00
Miejsce: MOK „Kamyk”

Śniadanie w parku
Przed nami ostatnie w tym roku „Śniadanie w parku”. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, ciekawych warsztatów oraz strefy relaksu z muzyką na żywo. Zabierzcie ze sobą koce i smakołyki!
Start: 24 września, godz. 11.00
Miejsce: Park Kościuszki

„Potuliccy”
Przed nami kolejny już spacer historyczny ulicami Pruszkowa. Tym razem poznamy historię rodziny Potulickich. Zwiedzimy dawną wozownię oraz Park Potulickich. Warto zabrać ze sobą aparaty fotograficzne.
Start: 24 września, godz. 14.00
Miejsce: pl. Jana Pawła II

Festyn na Gąsinie
Przed nami kolejna impreza w plenerze. Tym razem piknik zorganizowany zostanie na Gąsinie. Nie zabraknie atrakcji i zabaw dla najmłodszych. O godz. 17.00 na scenie pojawi się Power Play, a o 18.00 zagra Złoty Maanam.
Start: 25 września, godz. 15.00
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10

Okudżawa w świecie
Bułat Okudżawa największą sławę zdobył jako poeta i bard. Pisał wiersze, które następnie wyśpiewywał przygrywając na gitarze. Teraz jego twórczość będzie można usłyszeć w Pruszkowie w trakcie koncertu „Okudżawa w świecie”.
Start: 25 września, godz. 19.00

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.