Imprezowy weekend w Regionie

Region

W sobotę i niedzielę odbyło się wiele imprez w okolicy, aż trudno było wybrać gdzie się udać. Pruszków, Grodzisk, Piastów, Ożarów Mazowiecki zaprosiły znanych artystów i zorganizowały ciekawe pikniki dla rodzin. Nie obyło się bez imprez charytatywnych.

Dwie duże imprezy
Tylko jednego dnia w Pruszkowie odbyły się dwa wielkie wydarzenia. W sobotę od godz. 10.30 w Parku Żwirowisko można było podziwiać występy przedszkolaków, a także pokazy taneczne. Jednak był to tylko przedsmak atrakcji, bowiem od godz. 17.30 scena została oddana w ręce hiphopowców. Jako pierwszy wystąpił B.R.O, później Solar i Białas, a na końcu długo oczekiwany O.S.T.R. Jak było? Sprawdźcie sami klikając w poniższe linki: 

W Parku Żwirowisko Trwa Zabawa

O.S.T.R przyciągnął tłumy!

Kolejna impreza, tym razem zorganizowana przez powiat pruszkowski, odbyła się w Parku Kościuszki. Wszystkie atrakcje trudno było zliczyć! Tego dnia mieszkańcy licznie uczestniczyli w zabawach. Najmłodsi mieli do dyspozycji dmuchańce, różne gry sportowe, a także mogli skosztować coś słodkiego. O 14.30 na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta Pruszkowianka, godzinę później zespół Leszcze. A na sam koniec wystąpiła Arka Noego! Sprawdźcie sami:

Park Kościuszki pełen atrakcji

Piastów pomógł Ani
3 czerwca na Stadionie Miejskim w Piastowie odbyła się impreza charytatywna poświęcona 13-letniej Ani chorującej na zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji. Ta skomplikowana nazwa to tzw. Klątwa Ondyny. Choroba uniemożliwia nastolatce samodzielne oddychanie podczas snu. Impreza przyciągnęła wiele osób! Już o 12.00 na scenie wystąpił zespół Natural Made Rockers, a przez cały dzień można było podziwiać samochody rajdowe, wymieniać się książkami, oglądać różne pokazy m.in. ratownictwa medycznego, taneczne i wokalne. Sprawdźcie naszą galerię aby przekonać się, że była to naprawdę bardzo udana impreza. 

– To, co wydarzyło się podczas pikniku „Piastów dla Ani” przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim, bez których ten piknik nie mógłby się odbyć i tym, którzy przyszli, aby wesprzeć Anię. Tak wiele życzliwości, otwartości, poświęcenia, bezinteresowności a jednocześnie dobrej zabawy w jednym miejscu Piastów nigdy nie widział! – czytamy na stronie facebookowej „O czym śni Ania?”.

Pomoc dla braci
Również w Grodzisku Mazowieckim odbyło się wydarzenie charytatywne. Zorganizowano je dla dwóch chłopców: 12-letniego Marcina i 17-letniego Mariusza. Ich mama zginęła tragicznie w 2015 r. Obecnie mieszkają w jednym małym pokoju wraz z ojcem. Złączenie sił i wspólne działanie spowodowało, że rodzinie uda się zapewnić godne warunki mieszkaniowe. – Zebraliśmy ponad 32 tys. zł, wydaje mi się, że jest to bardzo duża kwota. Staramy się jeszcze pozyskać sponsorów, by wspomóc w rozbudowie domu, w którym mieszka rodzina. Już mamy kilka firm, które chcą wykonać pewne prace – mówi Mariusz Smysło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim.

Wystąpiło niemal 30 artystów grających muzykę disco polo. Była to naprawdę duża impreza z wieloma atrakcjami. Mieszkańcy kupowali symboliczne cegiełki o wartości 10 zł. Nie brakowało licytacji. Przy ul. Sportowej panowała niesamowita atmosfera!

Modern Talking w Ożarowie
3 czerwca w Ożarowie Mazowieckim odbyły się huczne obchody 50-lecia nadania praw miejskich.  Na scenie ustawionej na boisku UKS Ołtarzew przy ul. Parkowej pojawiła się legendarna grupa Modern Talking z Thomasem Anderem we własnej osobie. Nie brakowało takich przebojów jak „You’re My Heart, You’re My Soul”, „Cheri Cheri Lady”, „Brother Louie”, „You Can Win If You Want”. Ale zespół ten nie był jedyną gwiazdą podczas imprezy. Wystąpili także Band Francisco Napoli, Bad Boys Blue, Dawid Kwiatkowski, Szafa gra, Marcin Mroczek i Verba.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.