IMGW ostrzega o mrozach

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia dotyczące występowania silnych mrozów na Mazowszu. We wtorek (5 stycznia) o poranku termometry wskażą -14 stopni Celsjusza.

Najmroźniejszą nocą tej zimy była ta z soboty na niedzielę (3 stycznia). W niektórych miejscach naszego regionu temperatury sięgnęły nawet -20 stopni Celsjusza. Sytuację pogarszał dość silny wiatr. Poniedziałek rozpoczął się mroźno, słupki na termometrach w godzinach rannych pokazywały -16 stopni. We wtorek także będzie zimno. Według prognoz synoptyków IMGW minimalną temperaturą nadchodzącej nocy będzie -15 stopni. Natomiast w najcieplejszym momencie dnia -9. Średnia prędkość wiatru wyniesie od 10 km/h do 15 km/h.

IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia, które obejmuje nie tylko Mazowsze, ale i połowę Polski. Co to oznacza? – Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – czytamy na stronie internetowej IMGW.

W mroźne dni przede wszystkim należy dostosować ubiór do panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Najlepiej ograniczyć przebywanie na otwartej przestrzeni w najbardziej zimnych momentach dnia.

W powiecie pruszkowskim i grodziskim cieplej zrobi się na koniec tygodnia w piątek (8 stycznia), kiedy to w ciągu dnia pojawią się temperatury dodatnie w granicach 1 stopnia Celsjusza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.