Iluminacje rozświetlą Piastów

Piastów

W najbliższy poniedziałek na ulicach Piastowa rozbłysną wyjątkowe świąteczne iluminacje. Co w nich specjalnego? Zaprojektowała je siedmioletnia Wiktoria Mińko.

Świąteczny konkurs na projekt ulicznych dekoracji odbył się z okazji jubileuszu 90-lecia Piastowa i 20-lecia firmy Multidekor. Do udziału zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy miasta. Największą przychylność głosujących internautów i jury zyskała praca Wiktorii Mińko z klasy II B Szkoły Podstawowej nr 3. Dziecięcy rysunek przedstawiał uśmiechniętego renifera na tle rozświetlonego gwiazdami nieba.

– Wpłynęło wiele prac, a w głosowanie zaangażowała się duża grupa piastowian – mówi burmistrz Grzegorz Szuplewski. – Zainteresowanie konkursem cieszy, bo oznacza, że mieszkańcy chętnie angażują się w nasze inicjatywy i chcą mieć wpływ na swoje otoczenie – podkreśla.

Aby renifer Wiktorii mógł zamieszkać w Piastowie, do pracy ruszyli projektanci Multidekor. –  Przełożyliśmy rysunek na wzór dekoracji, przy czym tylko nieznacznie uprościliśmy linie, żeby zachować czytelność iluminacji – zaznacza Olga Mościcka-Taras, dyrektor kreatywna Multidekor, której zespół na podstawie projektu dziewczynki stworzył aluminiową konstrukcję, ozdobioną kolorowymi wężami świetlnymi z diodami eko-LED.

Efekty będzie można podziwiać w piastowskim parku już 19 grudnia. Wesołe fioletowe renifery o białym porożu na tle błękitnych gwiazd rozświetlą 14 latarni w Parku Miejskim pomiędzy ulicami 11 Listopada i Dworcową. Kilka z nich zamieszka przy lodowisku, świąteczną iluminację Wiktorii uzupełnią projekcje świąteczne na fasadzie urzędu, a także świetliste dekoracje na dachu MOSiR.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.