Ile zarobiła WKD?

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa zamknęła poprzedni rok z zyskiem na poziomie prawie 3,5 mln zł. Działania spółki zostały ocenione na tyle dobrze, że jej zarząd nie tylko dostał absolutorium, ale w tym samym składzie został powołany na kolejną kadencję.

Wśród kolejowych przewoźników w naszym regionie „wukadka” cieszy się najlepszą renomą. Spore inwestycje w ostatnich latach sprawiły, że dysponuje ona nowoczesnym taborem i częściowo zmodernizowaną infrastrukturą. WKD niezmiennie pozostaje też liderem punktualności, bijąc nie tylko konkurentów z własnego podwórka, ale wszystkich krajowych przewoźników.

Teraz do listy sukcesów może dopisać dobry wynik finansowy za 2017 r. Spółka zamknęła poprzedni rok zyskiem netto w wysokości ponad 3 mln 466 tys zł. Na tej podstawie obecny zarząd otrzymał od zgromadzenia właścicieli absolutorium. Prezesa Michała Panfila, Jolantę Dałek i Tomasz Trettera (członków zarządu) powołano też na następną kadencję.

A jakie są plany przewoźnika na najbliższy czas? WKD ma ambitne plany związane m.in. z budową drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego, przyszłorocznym remontem stacji Warszawa Zachodnia i przebudową przystanków. O tegorocznych inwestycjach piszemy tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.