Ile podpisów zebrał Szpital Kolejowy?

Pruszków

Walka trwa. Szpital Kolejowy im. dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie zbiera podpisy mieszkańców, a tym samym walczy o wpisanie do tzw. sieci szpitali. Placówka otrzymała też poparcie samorządów.

Ile podpisów udało się już zebrać? – Według ostatnich obliczeń z poniedziałku mamy w granicach pięciu tysięcy głosów, natomiast jeszcze nie zebraliśmy kart ze sklepów, przychodni i kilku innych miejsc – odpowiada Elżbieta Kowalska-Kobus, członek zarządu Szpitala Kolejowego w Pruszkowie. 

Władze placówki otrzymali również poparcie ze strony samorządów. – Posiadamy też stanowiska większych miast i okolicznych gmin m.in. Pruszkowa, Ożarowa czy powiatu pruszkowskiego. Wyrazili swoje poparcie dla starań zarzadu Szpitala Kolejowego o wpisanie go do sieci. Zbieramy te stanowiska i poparcia, wyrażone tak osobiście w formie papierowiej, ponieważ uważamy, że jezeli wystapimy do dyrektora NFZ i ministra zdrowia, mając poparcie lokalnych władz, a także ludności, to wzmacniamy naszą prośbę. Ale to nie jest obligatoryjne. W ustawie jest napisane wprost, że z inicjatywą wpisania dodatkowo danego szpitala do sieci występuje dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ – mówi Elżbieta Kowalska-Kobus.

Pruszkowska placówka posiada też wariant „B”, czyli połączenie ze Spółką Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „Stocer” z siedzibą w Konstancinie-Jeziornie. – Jest to wariant ostateczny, jeśli otrzymalibyśmy negatywną opinię od ministra, bądź NFZ nie wystąpiłby aby nas wpisać do sieci. Wtedy będziemy musieli się połączyć ze Stocerem – zaznacza Kowalska-Kobus.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.