Ile dzieci narodziło się w 2015 r.?

Region

W ubiegłym roku urodziło się znacznie mniej dzieci niż miało to miejsce w latach poprzednich – sytuacja utrzymuje się od pięciu lat.

Z szacunków Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że ostatni największy przyrost ludności miał miejsce w latach 2008-2011. Po tym okresie obserwuje się coraz mniejszą liczbę urodzeń. Niestety tendencja spadkowa nie omija naszego regionu. W latach poprzednich liczba urodzeń w Pruszkowie zazwyczaj przekraczała 1000, a w Grodzisku Mazowieckim 500. Obecnie jest znacznie mniej.

W 2015 roku w Pruszkowie na świat przyszło 819 dzieci, zaś w Grodzisku Mazowieckim – 489. W porównaniu z rokiem 2014 to odpowiednio mniej o 253 i 59 narodzin. Najpopularniejsze imiona w Pruszkowie wśród chłopców to: Jakub, Jan i Szymon, a wśród dziewczynek: Zofia, Maja i Nikola.

Mimo wszystko liczba mieszkańców obydwu powiatów rośnie z roku na rok. Wszystko za sprawą dodatniego salda migracji. Z pewnością niemały wpływ ma położenie. Zarówno Pruszków jak i Grodzisk Mazowiecki znajdują się stosunkowo blisko stolicy. Jednak daleko im od wielkomiejskiego zgiełku. Nie bez przyczyny pozostaje także rozwój gospodarczy, oświaty, infrastruktury drogowej czy ogólna atrakcyjność terenów. Po raz pierwszy liczba ludności w Pruszkowie przekroczyła 60 tys., a w Grodzisku Mazowieckim jest bliska 30 tys.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.