III sesja Rady Miejskiej w Grodzisku Maz.

Region

Ślubowanie dwojga radnych, powołanie komisji problemowych i wybór ich członków oraz ustalenie wynagrodzenia dla burmistrza, Grzegorza Benedykcińskiego  – to część uchwał, jakie podjęli radni podczas III sesji Rady Miejskiej w Grodzisku Maz., która odbyła się w środę, 15 grudnia br.

III sesja Rady Gminy w Grodzisku Maz. rozpoczęła się od przedstawienia i uroczystego ślubowania Małgorzaty Sobol i Jana Morwińskiego, którzy przez najbliższe cztery lata będą sprawować funkcje radnych zamiast Marii Grabowskiej i Piotra Galińskiego. Podobnie jak w poprzedniej kadencji, Grabowska i Galiński objęli stanowiska zastępców burmistrza Grodziska Maz.

Podczas sesji powołano również komisje problemowe, określono ich skład i zakres działania. Przez najbliższe cztery lata grodziscy radni będą pracować w następujących komisjach: Rewizyjnej, doraźnej Komisji ds. Honorowego Obywatelstwa, doraźnej Komisji Statutowo-Regulaminowej, doraźnej Komisji Inwentaryzacyjnej, Komisji Gospodarki Gminnej, Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu, Komisji Polityki Społecznej oraz Komisji Rozwoju i Budżetu.

Podjęto również uchwałę w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia dla burmistrza, Grzegorza Benedykcińskiego.

Radni przegłosowali także uchwałę w sprawie zawarcia porozumienia samorządów o powierzeniu Gminie Grodzisk Maz. opracowania wspólnego stanowiska w zakresie realizacji systemu lokalnego transportu zbiorowego w obszarze zachodniej części aglomeracji warszawskiej. Jak wyjaśnił burmistrz Grzegorz Benedykciński, być może dzięki temu, Grodzisk Maz. i okoliczne gminy będą dopłacać mniej funduszy do tzw. wspólnego biletu. Zdaniem burmistrza, obecna cena dyktowana przez warszawski Zarząd Transportu Miejskiego jest zdecydowanie zbyt wysoka. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.